IP bulma teknikleri

'Teknoloji' forumunda YAREN tarafından 17 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. IP adresi bulma teknikleri

  Önce kendi IP’mizi öğrenelim..
  Başlat > Çalıştır’ı açın ipconfig yazıp enter’layın.IP adresiniz karşınızda..

  IP Adresini bulmayı 2 bölüme ayıralım..
  1- Site IP Adresi
  2- Kişisel IP Adresi

  Site IP Adresi
  Çeşitli programlarla da yapılabilir,fakat en kolay yolu;

  Başlat > Çalıştır’a gelip CMD yazın.Şimdi ise ping yazdığınızda un IP adresi karşınıza gelir..

  Kişisel IP Adresi

  1-MS-DOS
  2-Mail Yoluyla
  3-NetMeeting
  4-Outlook Exp.
  5-Sniffer’lar

  Tek tek açıklamaları..


  1-MS-DOS

  MSN’den Kişisel IP almanın tek yolu vardır o da MS-DOS.Aslında basit bir iş bunu yapmak.Ama herzaman da çıkması şey sözkonusu değil,bazen hedef şaşabilir.Örneğin MSN’de sohbet ederken dosya gönderdiğinizde (ne olduğu farketmez resim,müzik vs.).Karşıdaki yolladığınız dosyayı kabul ettiğinde dosya inerken siz;

  Başlat > Çalıştır’ı açın.CMD yazıp enter’layın.Açılan pencereye netstat –n yazıp tekrar enter’a basın.Şimdi karşınıza birkaç IP çıkacak.Oradaki IP’lerden 2 hane ile başlayan IP lere bakın eğer yanında ESTABLISHED yazıyor ise IP adresi bulduk.Ama IP’ler birden fazla çıkabilir.Bunun nedeni ise MSN’de başkaları ile yazışmakta olmanızdır..


  2-MAIL YOLUYLA

  Bu yöntem sadece size gelen mailler doğrultusunda kullanılabilir.Tek tek açıklamak gerekir..

  Hotmail Üzerinden

  Hotmail hesabınızı açın.Sonra Options > Additional Options > Mail Display Settings > Message Headers kısmına gelin.”Full”ü işaretleyin ve OK’e tıklayın.Şimdi Inbox’a geçin.Gelen Mail’e tıklayın.Mail açıldığında msjların üstünde IP adresini göreceksiniz..

  Yahoo Üzerinden

  Yahoo hesabınızı açın.Inbox’a girin.Sonra da IP sini almak istediğiniz kişinin mailini açın.Şimdi sağ üst köşede Full Headers yazısı olacak.Ona tıklayınca maili yazan kişinin IP adresini öğrenebilirsiniz..

  Pop3 Üzerinden

  Gelen maili farklı kaydedin.Şimdi kaydetmiş olduğunuz mail’in uzantısı .eml dir.Bunu .htm yapın ve dosyayı açın.Mail’in üzerinde IP adresi yazılı olması gerekir..

  3-NETMEETING

  Yine bir MSN yöntemi daha..MSN de IP sini almak istediğiniz kişiye NetMeeting uygulamasını kabul ettirirseniz karşınıza şöyle bir yazı çıkar..

  84.000.000.00 numaralı kişiden yanıt bekleniyor..

  Burada 84.000.000.00 numara’sı IP adresi oluyor.


  4-OUTLOOK EXPRESS

  İki yöntemi var..

  1-Gelen Mail’i tutum masaüstüne sürükleyin.Sonra .eml uzantılı dosyanızın uzantısını .htm yapın.Dosyayı açın ve üstte yazılı olan IP adreslerini görün..

  2-Outlook ta gelen mail üzerine sağ tıklayın ve Options’a girin.Burada birkaç bilgi olur.IP Adresi de bu bilgiler arasınra olabilir..

  5-SNIFFER’LAR

  Öncelikle Sniffer’ın bir programdır.Bu yöntem ile sizinle iletişimde olan herkesin IP Adresini öğrenebilirsiniz.En kücük paylaşımı bile..Sniffer’ınız IP adresini görüntülüyor.Aynı şekilde MSN’deki kişilerinde IP adresini öğrenebilirsiniz..
   
Yükleniyor...