iPhone Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir?

'Teknoloji Haberleri' forumunda Yasemin tarafından 5 Kas 2013 tarihinde açılan konu


 1. Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunu pil ömrü. olsa gerek çok kısa sürede biten şarj nedeniyle akıllı telefon kullanmak bazen can sıkıcı olabiliyor.Şarjı 24 saat dayanan akıllı telefon sahibi kendini şanslı görüyor açıkçası.

  iPhoneu nasıl daha hızlı şarj edilir?Gün içinde şarj edilmesi gereken bir telefon için dakikalar biel gerçekten çok önemlidir.İphone telefonunuzu ilk aldığınızda açın kullanmadan tam şarj oluncaya kadar şarj etmeniz gerekiyor.
  Sonrasında Şarjdan çıkarın ve telefon kapanana kadar kullanın tam şarj bitene kadar yani arada şarj'a takmayın tamamen kapanınca şarja takın ve %100 şarj olduğundan emin olun tam olarak doldurduktan sonra 1 yada 2 saat kadar şarjj olmasını bekleyin bu süre içerisidne çıkartmayın.

  İlk tavsiye, telefonu şarj ederken iPhone'nizi kapatmanız. Ki bu en basit yöntem. Kapalı bir iPhoneda veri transferi ve konum bilgisi gibi özellikler çalışmayacağı için, bataryayı sömüren unsurlar da ortadan kalkacak ve kablonun ucundaki tüm enerji bataryayı doldurmaya adanacak

  Böylece telefonunuzdaki batarya göstergesi kalibre olmuş olacak ve doğru bir değer gösterecektir.iPhone'u şarj etmek için elektriğe veya bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz. Kutusunun içinde çıkan kabloyu gövdeden ayırırsanız, USB 2.0 giriş için uyumlu bir uç elde etmiş olursunuz.Ayrıca iPhone'un içinde kullanıcının ulaşamadığı bir şarj edilebilir pil bulunmaktadır bu pili düzenli olarak şarj ederek ömrünü uzatmanız mümkün olacaktır.


  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/iphone-nasil-sarj-edilir-94539.jpg]iphone-nasil-sarj-edilir-94539[/IMGALT]
   
Yükleniyor...