iPhone’un Pil Ömrü Nasıl Uzatılır

'Teknoloji Haberleri' forumunda Yasemin tarafından 1 Şub 2013 tarihinde açılan konu

 1. iPhone'un pil ömrünü nasıl uzatabilirsiniz  iPhone cep telefonu kullanıcılarının en büyük şikayetlerinden birisi olan erken pil bitmesidir.İpone'de bu sorunu çözmek mümkün olabiliyor küçük ayrıntılara dikkat ederek kapatacağınız bir kaç uygulama sonrası İponenizin pil ömrünü uzatabilirsiniz.

  İpone Pilinizin günlük kullanım ömrünü gözle görülür biçimde uzatmak için şu basit önlemleri alabilirsiniz.Telefonunuzun mail ayarlarından Yeni Verileri Al özelliğini kapatıp Elle e-posta alma seçeneğini işaretleyin.Telefonunuz mailleri almak için gün boyunca güç harcamaz.Ayrınca iPhone’un ön yüzündeki Home tuşuna iki kez bastığınızda en altta bir menü açılır, bu menüde arka planda çalışan uygulamaları göreceksiniz. Bu uygulamalar arka planda çalıştıkça pil ömrünüzü kısaltır, bu nedenle uygulamaları kapatabilirisniz.

  İpone Telefon ayarlarınızın Bildirimler kısmına gelip buradan kullanmadığınız uygulamaların bildirim seçeneğini kapatın.Bu uygulamaları kapatmak için yapmanız gereken Uygulamalardan birine yaklaşık bir saniye dokunmanız ikonların üzerinde eksi işareti çıktığını göreceksiniz çıkan bu eksi işaretlerine basarak uygulamaları kapatmanız mümkün olacaktır bu uygulamaları kapatarak sizde ipone'nizin pil ömrünü uzatabilirsiniz.
   
  Son düzenleme: 25 May 2013
Yükleniyor...