ırkçı ermeni grup eurovision da yok

'Haberler' forumunda şeker2 tarafından 11 Oca 2009 tarihinde açılan konu

 1. Ermeni ırkçı grup Eurovision'da yok

  Eurovision'da Atatürk'e hakaret etmeye hazırlandılar. Ama hevesleri kursaklarında kaldı. Ermenistan'ı temsil edecek olan grup Eurovision'a katılmayacak.

  Eurovision'da sözde Ermeni soykırımını konu eden bir şarkıyla Ermenistan'ı temsil etmeye hazırlanan System Of a Down'un hayalleri suya düştü. Türkiye'nin tepkileri üzerine Ermenistan, Eurovision'a Türk düşmanı ırkçı grupla katılmama kararı aldı.

  Ermenistan kendilerini temsil edecek şarkı ve sanatçıyı araya dursun, Hadise'nin 'Düm Tek Tek'i şimdiden dillerde.

  MÜDAHALE İSTEMEDİLER

  System Of a Down grubunun Eurovision'a katılmak için Ermenistan'dan tek isteği vardı. Küfür, hakaret dolu şarkı sözlerine müdahale edilmemesi.

  GRUP RAHATSIZLIK YARATTI

  İşte bu istek hem Ermenistan hem Türkiye hem de Eurovision hazırlık komitesinde rahatsızlık yarattı. Ancak hem Türkiye'den gelen tepkiler hem de Avrupa yayın birliğinin 'Eurovision'a siyasi şarkılar katılamaz' uyarısı üzerine, Ermenistan Eurovision'a System Of a Down'la katılmama kararı aldı.

  NEDEN VAZGEÇİLDİ?

  Bazı kaynaklara göre Erivan yönetimi Türkiye-Ermenistan arasında milli maçla başlayan yakınlaşmanın yaşandığı bir dönemde, böyle bir temsilin, ülkesini zor durumda bırakacağını düşündü ve System Of a Down'dan vazgeçti.

  Grubun menajeri yaptığı açıklamada, System Of a Down'ın Eurovision'a katılmayacağını doğruladı. Böylece grubun Eurovision'da piyasa yapma hayali de suya düştü. Bir başka deyişle Ermeni grubu Eurovision'da 'hadise' çıkaramayacak ama sahnede Türkiye'nin 'Hadise'si olacak.

  Ermenistan şimdi Eurovision'da kendilerini kimin temsil edeceğini tartışa dursun, Türkiye'nin Eurovision şarkısı 'Düm Tek Tek'se şimdiden dillerde.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ağu 2014
 2. Tabiki zor durumda bırakırdı Ermenistanı bu tarz bir olay, böylesi bir çirkinliğe nasıl göz yumulurdu ki bence herkes tepkisini bir şekilde dile getirecekti ve bu tepkiden korktular evrensel bir sanat dalını bu tarz oyunlara alet etmeyi düşünmeleri bile çok yanlış :f196:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ağu 2014
 3. Kendisini Ermeni ilan edenler ve de Türk düşmanlarından özür dileme yarışına giren sözde aydınlar acaba bu grup için ne düşünüyor merak edıyorum . :f20:
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ağu 2014
 4. yaww adamlar işi biliyor tabi, küfür edilen bir şarkıyla katılsalar bizden puan alamayabilirler belki... Normal bir şarkı ile katılınca nedense yalakalık olsun diyemi artık nedir biton puan veriyoruz bunlara... Sinir oluyorum.. SMS lerden bu sonucun çıktığını düşünmüyorum...
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Ağu 2014
Yükleniyor...