İş Görüşmesine Giderken Ne Giyilmez?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 23 Tem 2013 tarihinde açılan konu

 1. İş Görüşmesine Giderken Bunları Giymeyin  Bir iş görüşmesine gideceksiniz ve nasıl giyineceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yok üzülmeyin yazımızda bu sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.Özellikle bayanlar için oldukça önemli öneriler dikkate almanız iş görüşmeniz için oldukça iyi olacak.

  Eğer bir iş görüşmesine gidiyorsanız siz siz olun kesinlikle mini etek yada dar vücuduzu saran etek ve elbiseler giymeyin böyle bir kıyafet sizin ciddiyetinizi kaybedecektir karşınızdaki kişilerin sizi ciddiye almamasına neden olur.


  Yine giyilmemesi gerekn iki şey spor ayakkabı ve parmak arası terlik bunlarla iş görüşmesine gidilmez.Aklınızda olsun sahile değil ciddi bir ofis ortamına gidiyorsunuz bunu aklınızdan çıkartmayın.

  İnce ve içinizi gösteren kıyafetlerden uzak durun nedenmi hemen açıklayalım iç çamaşırınızın, sütyeninizin askısının görüneceği kıyafetler giymeyin kesinlikle. Ayrıca çok fazla dar pantolonlar özellikle şık boru paça veya bol pantolonlar tercih edebilirsiniz.Mümkün olduğunca dekolteden uzak durun.Çok abartılı aksesuarlardan uzak durmaya çalışın ince bir kolye, ufak bir yüzük ve top küpeler gayet şık ve uygun olacaktır.

  Erkekler sizler içinde iş görüşmesine giderken dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılar var bunlardan biri hayatınızın hatasını yapıp kısa kollu gömlekle kravat takıp iş görüşmesine gitmeyin.Tercihinizi uzun kollu ve tk renk gömleklerden yana yapın.Özellikle açık renk beyaz ve mavi tonlarda gömlek tercih edebilirsiniz.

  [IMGALT=https://forumdaslar.com/upl/uploads/is-gorusmesindenegiyilmez-15348.jpg]is-gorusmesindenegiyilmez-15348[/IMGALT]
   
Yükleniyor...