Iş görüşmesine giderken yapmanız gerekenler

'Sosyal Konular' forumunda Mirayy tarafından 10 Eyl 2009 tarihinde açılan konu

 1. Hepsine önemli bir toplantıya gider gibi heyecanlı, istekli, saygılı, özenli ve düzgün gitmeli. Peki, bu sıfatlara uymak için neler yapılabilir? İşte, birkaç madde ile randevu gününüzü güzel geçirmenin yolları…

  -Asla geç kalmayın: Bugün iş görüşmesine geç gelen yarın işe haydi haydi geç gelir. Trafiği düşünerek zamanınızı ayarlayın.


  -Düzgün gitmekle neyi kastediyoruz? Düzgün olmak, pahalı takımlar giymek, çok şık olmak hele hele güzel olmak asla değil. Size düşen temiz, bakımlı, özenli ve sade olmak. Saçınız, tırnaklarınız, dişleriniz, eliniz yüzünüz temiz ise; üzerinizde düzgün, temiz ve ütülü kıyafet varsa ve de enerjiniz yüksekse tamamdır.


  -Peki enerji nasıl yükselir? Çok kolay. İstekle, inançla, heyecanla ve başarı azmiyle. Bunların hepsi eğitimini yeni tamamlamış, hayatını kazanmak için bir işe başvuran bir adayda olmayacak da kimde olacak?


  Heyecan ve azim derken de karşısındakinin sorusunu bitirmeden cevaba başlayan, soluk almadan konuşan, sürekli “çok azimliyimdir, çok hırslıyımdır, şöyle iyiyimdir, böyle iyiyimdir” gibi cümlelerle itici olan birinden bahsetmiyoruz. Kendinizi elbette ifade etmelisiniz ama gereksiz konuşmaktan da kaçınarak... Ve bazı durumlarda bunu yapmak kolay değil biliyoruz ama siz yine de ne olursa olsun, kendinize güveninizi ve enerjinizi korumaya gayret edin.  Alıntıdır...
   
Yükleniyor...