İşe yarar araç gereçler

'Güncel Bilgiler' forumunda alemşah tarafından 22 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Pratik Mısır Tanesi Kesici
  Müthiş gıda mısırı, koçanından yemenin zorluklarını fark eden girişimciler, böyle bir ürün çıkarmış. Aleti koçana, yukardan aşağı bastırarak sürtüyorsunuz ve cillop gibi mısır tanelerini topluca midenize zahmetsizce yuvarlıyorsunuz.
  [​IMG]

  Işıklı Şemsiye
  İşte dahiyane bir fikir daha. Şemsiyenin içine monte edilmiş ışık ile hem geceleri önünüzü görebiliyorsunuz, hem de karanlıkta görünür oluyorsunuz.
  [​IMG]

  Arkayı Gösteren Gözlük

  Meraklılar, hafiyeler, casuslar vb. insanlar için üretilen bu gözlük geriyi gösteriyor. Fotoğraftan da anlaşılabileceği üzere, önünüz başka yere dönükken bile arkanızda olanları görebiliyorsunuz.
  [​IMG]

  Matematikçiler İçin Duvar Saati
  Matematikseverlerin ilgi gösterebileceği bu saat, ilginç bir hediye olabilir. Ürün iyi bir satış grafiği yakalamış.
  [​IMG]

  Üşengeçlere Otomatik Spagetti Çatalı
  Bu çatal, herşeyin kolayına ve hazırına alıştırılan günümüz insanın beklentisi doğrultusunda üretilmiş. Çatalı döndürmeye üşenenler, aletin üstündeki düğmeye basarak, makarnayı otomatik olarak çatala sarabiliyor. Bu gereksiz alet, ABD de büyük ilgi görmekteymiş.
  [​IMG]

  Kitaba Bakmadan Kitap Okuyun
  Bu gözlük, sırtüstü yatıp kitap okurken, sizi boynunuzu bükmekten kurtaracak. Gözlüğü takıp normal bir şekilde sırtüstü uzanıyorsunuz, gözlüğün özel yansıtma özelliği sayesinde, kitabı yorulmadan okuyorsunuz.
  [​IMG]

  Aqua Pub ile Yaz Eğlencesi
  Bu gördüğünüz tasarımı bir İspanyol firma yapmış. Bu ürün ile havuzun içinde 6 kişi yiyip, içip, .. yüzebilir.
  [​IMG]

  Mendil Alırken Hapşuran Kutu
  Bu tasarım sık grip olanların zevkle kullanabileceği bir ürün. Mendili alırken kutudan hapşuruk sesi gelmekte.
  [​IMG]

  Sallanan Koltuk
  Sevgilinizle el ele tutuşup mideniz dönene kadar bir ileri bir geri sallanabileceğiniz bir koltuk ister miydiniz? Tasarımcı Laurie Beckerman bunun çözümünü yeni bir sallanan koltuk tasarımında sergilemiş. Evet.. Neden iki kişilik sallanan koltuk olmasın?
  [​IMG]

  Müzikli Yastık
  Yastığa entegre edilmiş bir hoparlör sistemi sayesinde uyurken müzik dinleyebiliyorsunuz.
  [​IMG]

  Akıllı Kapı Kolu
  Ürünün özelliği karanlıkta kendine doğru yaklaşan hareketi algılaması ve yanıp sönmeye başlaması..
  [​IMG]
   
 2. Cevap: İşe yarar araç gereçler

  Soğutmalı dizüstü bilgisayar masası
  Japon Sanva firması tarafından geliştirilen bir dizüstü bilgisayar masası. Masanın en beğeneceğiniz özelliği tam dizüstü bilgisayarlar düşünülerek tasarlanması. Dizüstü altlığının kolay değişebilen açısı ellerinizi daha rahat bir konumda kullanmanıza olanak sağlarken bilgisayarınız da masaya entegre bulunan çift soğutmalı fan ile huzura erişecek.
  [​IMG]

  Işıklı Gözlük

  Klipsleri sayesinde gözlüğün üzerinde takılabilen bu okuma ışığı her yerde ve her koşulda çok işinize yarayabilir.Biraz görüşü kısıtlıyor gibi yani ilk başlarda kafaya takabilirsiniz bu ne gözümün önünde yahu! diyerek ama faydalı ve ilginç bir ürün.
  [​IMG]

  USB Mikrodalga
  Bu prototip halindeki ürünümüz, bilgisayar başından kalkmaya üşenenlere hitap ediyor. USB girişli mikrodalga fırın. Ufak tefek yiyecekleri ısıtabilir böylece daha büyük bir göbeğe sahip olabilirsiniz.
  [​IMG]

  Battal Boy (Jumbo) Kumanda
  Sizde evde fellik fellik kumandayı arayanlardansanız bu alet tam size göre. 28 cm boyunda, 13 cm genişliğinde olan bu aletin, birçok tv markasının yanı sıra DVD player, ve uydularlada uyumlu olduğu söylenmekte. Artık bu kumandayıda evde kaybedip ararsanız, o sizin naçizane başarınızdır.
  [​IMG]

  Parti Bardakları
  eğlenirken içinveya içemeyin.. Bu bardaklarla cümlelerde böyle kısırdöngüye girer işte. Kısacası gülmekten içemeyin diyelim :) çünkü bu bardakların üzerine bıyık burun çizmiş adamlar yahu. Hatunun biri karşımda resimdeki bardakla birşeyler içse koparım ben, duramam. Neşeli ortamlar için birebir.
  [​IMG]

  Cep Telefonu Ahizesi
  Cep telefonunun beyni etkilediği gerçeğini göz önüne alırsak veya ben nostalji severim veya ahizenin kıvrımlarına bayılıyorum ben bir ahize fetişistiyim diyeniniz varsa bu ürün size göre. Cep telefonuna bağladığınız bu ahize ile doya doya konuşabilirsiniz.
  [​IMG]

  Tota Kahve Taşıyıcısı
  Tota kahve taşıyıcısı kahve delilerini veya servis yapanları ilgilendiren bir ürün olsa gerek. Bardak oturtmak için iki adet yuvası bulunan bu kıvrılabilir tepsi ile farklı şeyler de taşımak mümkün tabi, sadece kahveye odaklanmayalım. Yan tarafında şekerinizi sıkıştırabileceğiniz bir yer de mevcut.
  [​IMG]

  Hem Bardak Hem Lamba
  Gayet basit ve yaratıcı bir fikir. Bardağı ters çevir lamba olsun işte bu kadar. Böyle hafif ve etkili fikirleri seviyorum yahu. Herşey daha basit gözüküyor o zaman. Adam kasmamış hiç kendini, çevir tavana as tamamdır.
  [​IMG]

  Tarantula Kaykay
  Bu örümcek benzeri kaykaylar longboard versiyonunun geliştirilmiş hali. Özellikleri ise normal boardlardan daha dengeli olması ve fazla titremeden yüksek hızlara ulaşabilmesiymiş. Alternatif bir kaykay türü, ilginç ama şekil biraz acaip olmuş bence.
  [​IMG]

  Katlanabilir Scooter
  Resimde gördüğünüz katlanabilir bir scooter. Yerden tasarruf sağlayan, apartmanın bir köşesine bile koyabileceğiniz bir şekle sokabileceğiniz bu scooter bu yılın Buckminster Fulle tasarım ödülüne layık görülmüş. Asyadaki trafik sıkışıklığına çözüm üretmek için MIT deki Smart Cities grubu tarafından geliştirilmiş.
  [​IMG]

  alıntı
   
  Son düzenleme: 22 May 2010
Yükleniyor...