Isırgan Otunun Saça Faydaları

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 7 Ara 2011 tarihinde açılan konu

 1. Isırgan Otunun Saça Faydası
  Isırgan Otunun Saça Faydaları Neler
  Saç İçin Isırgan Otu Faydaları


  Isırgan otunun faydaları saymakla bitmez bir diğer faydası ise saçlarra olan faydası Isırgan otu Saçlardaki ayrıca olan kırıklarımızı biz farkında olmadan onarır kapatır. Isırgan otu saçlarınızın Hızlı uzamasına da katkıda bulunur. Saç diplerinizi besler. Saç derinizin yağ oranını dengelemeye yardımcı olur.

  Ayrıca bir güzel yönü de saçlardaki kepek lere çok iyi bir çözümdür. Kendiniz evinizde doğal bir saç şampuanı alıp ısırganı kaynatıp suyunu soğutup şampuanla karıştırabilirsiniz.

  Kepeklerinizden kurtulmak için çözümünüz olabilir ya da o kadar kaliteli ve ürünlerin istediğiniz derecelerde sonular verenleri var ki piyasada onlardan edinebilirsiniz. Kaliteli ürünler gerçekten bu konuda yardımcınız olabilir ama ben elbette kendi düşünceme göre elde yapmış olduğunuz daha iyi gibidir geliyor.

  Saçlarınıza tıpkı çay demler gibi ısırganı demlersiniz ve soğuması için bekletirsiniz bir 15 dakika kadar ardından da saçlarınıza sürersiniz. Maske gibi de kullanabilirsiniz ısırganın suyunu.

  Canlılık verir böylelikle de. Saç diplerinizin nefes almasını sağlar. Isırganı içerek de saçlarınıza katkıda bulunabilirsiniz. Saç derinize olan kan basıncını çoğaltır ve o kan saçlarınızın daha da çok uzamasıyla beraber derinin vücut olarak da destek almasını sağlamaktadır.

  Tüm bu yararlarında üstüne olarak saçlarınızın kalınlaşmasını sağlıyor. Özellikle saçlarından ince telli olduğu için şikâyet edenler için güzel bir bitkidir. Salarınızın diplerine bakım yapar ve sağlık kazandırır. Dökülmesini engeller. Hacim kazandırır. Dolgunluk verir.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...