islami oje nedir

'Kişisel Bakım' forumunda Sitem tarafından 21 Tem 2012 tarihinde açılan konu

 1. İslami oje günah mı?  islami oje nasıl kullanılır ?

  Mısırda piyasaya sürülen ve büyük ilgi gören çin malı islami ojeler abdest almadan önce aseton kullanmaya gerek kalmadan kolaylıkla çıkarılabiliyor.

  Kahire'deki bir alışveriş merkezinde makyaj malzemesi satan bir dükkanın sahibi Halid Hamdi, AA muhabirine "İslami oje"nin özelliklerini anlattı. Tırnaga sürülen islami oje hiç bir madde kullanmadan sadece soyarak kolaylıkla çıkartıla biliyor.

  [​IMG]


  İslami oje Günahmı?
  Ezher Üniversitesi İslami Araştırma Akademisi Üyesi Muhammed eş-Şehhat, bir güzellik ürününün İslami bir isimle pazarlanmasının caiz olmadığını belirtti. Ticari ürünleri İslami olarak isimlendirmenin tüketiciyi kandırmak olduğuna dikati çeken Şehhat, "Müslüman bir hanımın oje kullanması zorunlu mu ki, ojenin İslami olanı üretiliyor" diye konuştu.

  Kahire'deki Amerikan Üniversitesi'nden Prof. Danya Ebu Yezid ise, "İslami" isimlerle yapılan bu tarz reklamların, "Mısır'da İslami akımlar yönetimde yer aldıktan sonra ortaya çıktığını" söyledi. Ebu Yezid, din ile ilgisi olmayan bu tür ürünlerin İslami terimler kullanılarak pazarlanmasının yanlış olduğunu kaydetti.


  Kaynak:Milliyet​
   
Yükleniyor...