İsrail medyası: “Tazminat konusu tamam”

'Haberler' forumunda alemşah tarafından 9 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. Türkiye-İsrail ilişkilerindeki krizin giderilmesini amaçlayan müzakerelerin özür konusu ciddi bir zorluk olmayı sürdürürken tazminata ilişkin pek bir sorun bulunmadığı belirtiliyor. Haaretz, “İsrailin ailelere birkaç yüz bin dolar ödemesi bekleniyor derken Yedioth Ahronoth, İsrailin her aileye 100 bin dolar ödemeyi kabul ettiğini belirtti. Bu arada, Türk Dışişleri'nden ise, "Bunlar spekülatif haberler. Görüşmeler bitince bilgi verilecektir" açıklaması geldi.
  [​IMG]
  Haaretz gazetesi, özür meselesi konusunda henüz bir mutabakat bulunmadığını anlattığı haberinde “Buna karşın, finansal tazminatlar konusunda taraflar arasında bir anlaşmazlık yok gibi. İsrailin, öldürülen aktivistlerin ailelerine birkaç yüz bin dolar, yaralananlara ise daha küçük miktarlar ödemesi bekleniyor dedi.

  -“TAZMİNAT, SORUMLULUK DEĞİL, JEST ANLAMINA GELECEK-

  Gazete ayrıca, “Tazminatın da İsrailin olayın sorumluluğunu üstlendiği kabulünden çok insani bir jest anlamına gelecek sözlerine ekledi.

  Aynı konuyu ele alan Yedioth Ahronoth gazetesi ise, İsrailin, baskın sırasında öldürenlerin ailelerinin her birine 100 bin dolar ödemeyi kabul ettiğini yazdı.

   
Yükleniyor...