İstanbula Yakın Bayram Tatili

'Türkiyem' forumunda EyLüL tarafından 29 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. İstanbula Yakın Bayram Tatili Yerleri
  İstanbula Yakın Bayram Tatili Önerileri
  İstanbula Yakın Tatil Yerleri

  İstanbulda yaşayan tatilciler için Bodrum, Çeşme, Alanya gibi uzak tatil beldelerinin yanı sıra şehre yakın, isterlerse deniz keyfi yapabilecekleri isterlerse yemyeşil doğanın içerisinde sessiz ve huzurlu birkaç gün geçirebilecekleri alternatifler mevcut.İşte Karşınızda İstanbula Yakın Bayram Tatili yerleri

  Şile
  İstabuldan çok uzağa gitmeden tatil yapmak isteyenler için en ideal adreslerden biri Şile
  Yaz aylarında yerli turistin akın ettiği Şile, mis gibi havasıyla, Karadenizin dalgalı deniziyle ve yemyeşil doğasıyla İstanbula yakın tatil beldeleri arasında öne çıkıyor.
  Öte yandan Şileye gidip de oraya özgü Şile bezi kıyafetlerden hem kendinize hem de sevdiklerinize


  Adalar / Büyük Ada

  İstanbula un bir ilçesi ve feribot ile çok kısa zamanda ulaşılabilmesi nedeniyle oldukça popüler bir tatil yeridir. Genelde hafta sonu günübirlik geziler ve piknik için tercih edilmekle birlikte konaklama imkanlarıda mevcuttur. İstanbuldan ido nu seferleri ile ulaşmak mümkündür.

  Adalar /Burgaz Ada

  Burgaz ada ya yine istanbula yakın bölgelerden birisi. Büyük Ada ile aynı vasıtalarla burgaz adaya ulaşabilirsiniz. Ada da ormanda uzun yürüyüşler yapabilir veya balık tutabilirsiniz.

  Adalar / Heybeli Ada

  Heybeli Ada İstanbulun Büyük Adadan sonra ikinci büyük adasıdır. Ulaşımı diğer adalar ile aynı şekildedir. Doğası ve temiz havasının yanında gezip görülebilecek önemli yerleride vardır. Sanutaryum, ruhban okulu görülmeye değer yerlerindendir.
  Karaburun

  İstanbul B.çekmece ye 60km uzaklıkta karadeniz kıyısında şirin bir belde. Muhteşem doğası, ormanları, kumsalı ve temiz havasıyla görülmeye değer yerlerden biri.

  Kilyos

  Kilyos diğer adıyla kumköy İstanbulun en bilinen yakın tatil yerlerinden biridir. Yaklaşık 50km uzaklığı sebebiyle genelde günübirlik olarak gezilmektedir. Yaz mevsimi özellikle hafta sonunda İstanbuldan gelen tatilciler meşhur kumsalını doldurmaktadır.

  Ağva

  İstanbula 100km civarı uzaklığıyla yakın tatil yerlerinden birisidir. Hem yaz hemde kışın konaklama ve dinlenme için uygundur. Merkezi küçük bir kasaba görünümünde olan kilim koyu, gelin kayası, saklı köy ile ziyaretçileri kendine çekmektedir. Ağva özel aracınızla veya üsküdardan kalkan ağva otobüsleriyle ulaşabilirsiniz.
   
Yükleniyor...