İstanbul'da Fırtına Alarmı 18 Nisan

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 18 Nis 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Meteoroloji denizlerde fırtına ve şiddetli yağışlara karşı uyardı. İstanbul'un büyük bölümünde toz bulutu altında kaldı. İstanbulda Lodos etkili olurken, Meteoroloji'nin verilerine göre, Türkiye Tam Fırtınanın etkisi altında. 89-102 km arası Tam Fırtına kapsamına girerken, Datça'da rüzgar 137 km. hızla esiyor. Meteoroloji, İstanbul'da fırtınanın hızının 100 km'ye kadar çıkacağını açıkladı. Boğaziçi Köprüsü tedbir amaçlı kapatıldı. Marmara'da etkili olan fırtına gece yarısına kadar sürecek.

  Trafik Kontrol Merkezi yetkilileri, Boğaziçi Köprüsünde Anadolu - Avrupa geçişinde şeritler kapatıldığını bildirdi. Avrupa - Anadolu geçişinde ise polis ekipleri kontrollü geçiş sağlıyor. Köprüde, rüzgarın şiddetine göre geçişlere izin veriliyor. Sürücülere köprüden geçerken direksiyonu sıkı tutmaları uyarısı yapıldı.

  [​IMG]

  Bugün şu ana kadar ölçülen gün içi maksimum rüzgar hızı değerleri; Datça 137, Amasra 125, Şarkikaraağaç 120, Elmadağ 110, Foça 108, Şuhut 101, Fethiye 88, Bodrum 87, Güney 82, Cihanbeyli ve Emirdağ 81, Yatağan 75, Zonguldak 73, Afyon'da 65, Ankara'da 60 km/saat'tir.

  Rüzgarın Akdeniz, Ege, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Marmara'nın güneyi ile akşam saatlerinden itibaren Marmara bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli fırtına şeklinde (60-80 zaman zaman hamleli olarak 100 km/s) esmesi beklenmektedir.
   
 2. Cevap: İstanbul'da Fırtına Alarmı 18 Nisan

  çok fenaydı eve zor kaçtık korku filmi gibiydi
   
 3. Cevap: İstanbul'da Fırtına Alarmı 18 Nisan

  Gerçekten çok kötüydü ve çok kişinin yaralandığını düşünüyorum. Devam edeceğini söylüyorlar ama inşallah ilk ve son olur bu.
   
Yükleniyor...