İstanbul'da Karakola Bombalı Saldırı

'Haberler' forumunda EyLüL tarafından 17 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. İstanbul'da Karakola Bombalı Saldırı 17 Eylül 2011
  İstanbul'un Esenlerde Karakola Saldırı
  İstanbulda Karakola Saldırı
  [​IMG]
  İstanbul'un Esenler ilçesi polis merkezine el bombası atarak kaçan kadın yakalandı.
  İstanbul'da Karakola Bombalı Saldırı

  Esenler'de karakola bombalı saldırıda bulunan 30-35 yaşlarındaki kadın, bombanın patlamasından sonra kaçmaya çalışırken gözaltına alındı. Sol görüşlü yasadışı bir örgüte üye olmaktan daha önceden kaydı bulunan kadının üzerinden 9 mm çapında bir tabanca bulundu. Zanlının Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu sürüyor.

  Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı merkez karakolunda sabaha karşı meydana gelen olayda karakol binasına yaklaşan bir kadın yaklaşık 30 metre mesafeden elindeki bombayı fırlattı. Karakolun yanında bulunan bahçeye düşen el bombası büyük bir gürültüyle patladı. Patlamanın ardından karakolda bulunan polisler siper alarak dışarı çıktılar. İlk şaşkınlığın geçmesinin ardından kaçmaya çalışan terorist kadının peşine düşen polis ekipleri kısa bir kovalamacının ardından onu yakaladı. Üzerinden 9 milimetre bir tabanca çıkan kadın olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne ekiplerine teslim edildi.

  Yetkililer yasadışı sol görüşlü bir örgüte üye olmaktan daha önce polise geliş kaydı bulunan terörist kadının sorgusunun sürdüğünü belirtti. Patlamada ise ölü ve yaralı olmadığı öğrenildi.
   
Yükleniyor...