İstenmeyen Tüylere Çözüm

'Kişisel Bakım' forumunda anniccha tarafından 27 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. İstenmeyen Tüylere Kesin Çözüm
  İstenmeyen Tüylerinizden Sonsuza Dek Kurtulmanın Yolları


  İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için karınca yumurtası yağı tavsiye diliyor bu ne kadar doğru? Suna Dumankaya istenmeyen tüylerinizden kurtulmanız için yapılan ağda işleminden sonra limonlu su ve bebek pudrası karıştırılıp sürüldüğünde biraz zaman alsada çok etkili sonuçlar vereceğini söyledi.

  [​IMG]

  İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için en kalıcı ve kesin bir diğer çözüm ise laser epilasyondur.Özellikle açık tenli esmer bayanlarda, tüylerin koyu renkli olması ve kolay bulunarak tedavi edilmesi sonucu başarılı bir sonuç alınıyor. Bu yöntem sarışınlara tavsiye edilmiyor çünkü tedavi süresi oldukça uzuyor. Tedavi bacaklara, koltuk altlarına ve kasıklara uygulanabiliyor. Dezavantajı maliyeti ama uzun vadeli bir çözüm olduğu düşünülürse göze alınabilir bir durum bu.

  Lazer epilasyon seanslarının süresi nedir?
  Lazerle tedavi vücudun her bölgesine uygulanabilir. Seans süresi uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte beş dakika ile 1,5 saat arasındadır. Örneğin göğüs uçları, dudak üstü 5-10 dakika, bikini 15-20 dakika, tüm bacak ise yaklaşık 1,5 saattir.

  Lazer epilasyon kaç seans gerektirir?
  Lazerle epilasyonda vücut için 4–6 seans yüz bölgesi için ise 5–8 seanstan sonra genellikle kıl miktarında yüzde 70–90 oranında kalıcı azalma görülür. Seans aralıkları yüz bölgesi için 4, vücut içinse 6 – 8 haftadır. Lazer epilasyonda tedaviye yanıt; kişinin kıl rengi, genetik yapısı, hormonal durumu, önceden uygulanmış tedavilere göre değişir. Seanslara zamanında gelmek tedavide etkinliği artırmaktadır.

  Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?
  Göz çevresi ve mukozalar dışındaki her bölgeye lazer uygulanabilir.

  Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır?
  Lazer epilasyonun cilde bir zararı yoktur. Cilt kanseri yapmaz ve iç organlara zarar vermez. Ancak yetkin olmayan kişiler ve uygun olmayan cihazlarla uygulama yapılırsa, ciltte kabuklanma, büller, hipo / hiperigmentasyon ve scar oluşumu gelişebilir. Polikliniğimizde uygulamanın hekimler tarafından yapılması ve aynı anda uygulanabilen hava soğutma sistemine sahip lazer cihazının kullanılması sayesinde cilt korunur ve acı hissi en az düzeye indirilir.

  Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

  Lazer epilasyon çok koyu cilt alanları, fotosensitiv alanlar, ciltte inflamatuar hastalık alanları, şüpheli pigmente alanlar ile uçuk veya açık yara bulunan alanlara uygulanmaz. Tetrasiklin, Retinoid, Roaccutane gibi ilaçların kullanımlarından belli bir süre sonra yapılmalıdır. Ayrıca gebelikte uygulanması koruyucu hekimlik açısından uygun değildir. Bu özelliklere sahip olmayan ve ergenlik çağına ulaşmış kadın – erkek herkese uygulanabilir.