İyi Bir Basketbolcu Nasıl Olunur

'Spor Gündemi' forumunda EyLüL tarafından 1 Şub 2012 tarihinde açılan konu

 1. İyi Basketbolcu Olmanın Yolları Nelerdir


  Arkadaşlar İyi bir Basketbolcu olmak istiyorsanız önce basketbolu sevmeli sonra çalışmalısınız.

  İyi Oyuncu Olmanın Basit Kuralları şöyledir

  *Beslenme, basketbolcu için ve bütün sporcular için en önemli unsurdur. Kişi beslenmesine dikkat etmiyorsa spor hayatı boyunca sakatlıklardan kurtulmayacaktır. Her zaman beslenmenize dikkat edin. Kilo almak bir sporcu için en kötü şeylerden biridir. Vücut dengenizi bozabilir hatta yeteneğinizi kısmende olsa kaybedebilirsiniz.

  *Antrenman, bir basketbolcu ne kadar düzensiz antrenman yapıyorsa o kadar düzensiz basketbol oynar. Unutmayın: Eğer kendinizi geliştirmekten vazgeçerseniz, gerilemeye mahkum olursunuz.

  * Pes etmeyen, bir kişi olmalısınız. Her zaman başarılı olmayı beklerseniz yolu çok erken bırakırsınız. Onun için sabırlı olun ve çalışın.

  * Eğitim, kritik noktalardan biridir. Türk oyuncular ile NBA oyuncularının verdiği röportajları karşılaştırın. NBA oyuncuları yeri geldiğinde filozof gibi konuşabiliyorlar. Eğitimli biri olmanız basketbol kariyerinizi ve basketbol yaşantınızı doğru yönetmeniz anlamına gelir. Bu basketboldaki oyun tarzını bile etkiler. Aklınızı daha çok kullanırsınız.

  *Yetenek, doğuştan değildir. Kişiler çok erken yaşta basketbola başlar ve yeteneklerini oluştururlar. Bunu bilmen bile iyi bir basketbolcu olmana sebep olabilir.

  [​IMG]
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 29 Nis 2013
Yükleniyor...