İzmir Kitap Fuarı-TÜYAP

'Medya Bölümü' forumunda Sitem tarafından 30 Tem 2011 tarihinde açılan konu

 1. İzmir Kitap Fuarı hakkında bilgi
  İzmir Kitap Fuarı nerde
  İzmir Kitap Fuarı ne zaman

  İzmir Kitap Fuarı-TÜYAP

  İzmir Kitap Fuarı, İzmir Kültürpark'ta, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Türkiye Yayıncılar Birliği tarafından gerçekleştirilen ve en küçüğünden en büyüğüne her türlü kitapevinin katıldığı bir kitap fuarı etkinliğidir.

  18 Nisan - 26 Nisan 2009 tarihleri arasında on dördüncüsü gerçekleştirilen fuara 300'e yakın kitapevi, 500 yazar iştirak etmiştir. Fuarın en büyük özelliklerinden birisi girişinin ücretsiz olmasıdır. Böylece halkın her kesimine hitap etmekte ve halkı okumaya teşvik etmektedir.Büyük ilgi görünce bu özellik devam ettirilmiştir.

  Söyleşi, panel, şiir dinletisi ve çocuk etkinlikleriyle yüzlerce yazarı okuruyla buluşturan İzmir Kitap Fuarı’nda 2009da Tarık Dursun K., İlber Ortaylı, Ataol Behramoğlu, Füruzan, Server Tanilli, Üstün Dökmen, Banu Avar, Nihat Behram, Ahmet Telli, Ercan Karakaş, Feyza Hepçilingirler, Kemal Özer, Namık Kuyumcu, Hayri K. Yetik, Yüksel Pazarkaya, Sevgi Özel, Deniz Kavukçuoğlu, Deniz Som, Erdal Sarızeybek, Erol Manisalı…ve pek çok değerli yazar yer aldı. Aynı zamanda Dil Derneği'nin 22. yılı kutlama etkinlikleri de İzmir Kitap Fuarı'nda gerçekleştirildi.