Jeff Hardy(Biyografi)

'Biyografi' forumunda Büsra tarafından 21 Kas 2009 tarihinde açılan konu

 1. Jeffrey "Jeff" Nero Hardy (31 Ağustos 1977 doğumlu) WWE'de SmackDown'da güreşen profesyonel bir amerikan güreşçisidir.

  WWE'deki şöhretini kazanmadan önce OMEGA adlı bir federasyonda kardeşi Matt ile boy gösterdi. WWE ile sözleşme imzaladıktan sonra kardeşi ile beraber bazı büyük isimlere maç kaybederek o güreşçiyi yükseltirken kendileri tecrübe kazandı. Takım olarak güreştiklerinde aksiyonlu maçlarda yaptıkları zor hareketlerle ünlendiler. Özellikle TLC maçlarında ünlenen bu takım Lita'nın onlara katılmasıyla Team Xtreme oldu. Hardy 6 kere World Tag Team Kemeri ve 1 kere WCW Tag Team Kemeri kazandı. Night of Champions da Jeff Punku yenerek kemeri tekrar eline geçirir. JeffSummerslam de bir kez daha Punkla karışalışır ve yenilerek kemeri kaybeder.Jeff Stell Cage maçında Cm Punka yenilip Wwe ye veda etti.Jeff Hardy 2 Aralık 2009 tarihinde mahkemeye çıkacak eğer mahkemeden aleyhine bir sonuç çıkarsa WWE'ye dönüş tarihi de açıklanacak

  Hardy güreşe girmeden önce çocukluğunda Ultimate Warrior, Shawn Michaels ve Sting'i örnek aldı. Hardy 16 yaşında WWF'te güreşmeye başladı. İlk maçı 24 Mayıs 1994'te Razor Ramon'a oldu, Razor maçı kazandı. Sonraki gün 1-2-3 Kid'e karşı yaptığı maç 25 Haziran'daki Superstars şovunda yayınlandı. 1997-1998 arası ilk çıkışını yapana kadar diğer güreşçilere yenildi. Hardy bu sırada kardeşi Matt ve birkaç kişiyle beraber trambolin üstünde güreşmeye başladı ve sonunda adı birçok kez değiştirilerek North Carolina'ya yayıldı. Sonrasında kardeşler ve arkadaşları ACW başta olmak üzere Amerika'nın doğusundaki birçok bağımsız federasyon için güreşti.

  WWF'e gelmeden önce kardeşi Matt Hardy Thomas Simpson ile OMEGA federasyonunu açtı. Bu federasyon trambolin üstünde yaptıklarının daha iyi bir versiyonuydu ve Gregory Helms, Shannon Moore, Joey Matthews gibi isimler yer alıyordu. Federasyonda kardeşler birçok değişik karaktere büründü. İkili Nisan 1998'te WWF'ten kontrat teklifi aldıklarında bu federasyon kapandı.


  Ring Adı(lar) Mean Jimmy Jack

  Jeff Hardy
  Jeff Harvey
  Willow The Whisp
  Wolverine
  Galaxion
  Gladiator
  The Iceman

  Boyu
  1.85 cm (6 ft 1 in)
  Kilosu
  102 kg (205 lb)
  Doğum
  31 Ağustos 1977
  Cameron, North Carolina
  Yaşadığı Yer
  Raleigh, North Carolina
  Eğiten
  Dory Funk Jr.
  Michael Hayes
  Debut 15 Ekim 1993
   
Yükleniyor...