Jennifer Lopez Makyajı Nasıl Yapıllır

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 29 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Jennifer Lopez Makyajı


  Jennifer Lopez Makyajı Öncelikle, ten renginiz ile uyumlu gözaltı kapatıcısı ile gözaltınızı kapatın. Daha Sonra Ardından yine ten renginizle uyumlu bir krem fondöteni, gözleriniz hariç tüm yüzünüze eşit oranda dağıtın. Göz kapağınıza, yüzünüze sürdüğünüz fondötenin bir ton açık renginde bir kapatıcı ya da fondöteni sürün.

  Gözlerinize gelince Göz kapağınıza süreceğiniz far için zemin oluşmasını sağlamış olursunuz. Kaşınızın altına, bir far fırçası ile ışıltılı bronz tonlarda bir far sürün. Tüm göz kapağınıza, pudra fırçası yardımı ile hafif şekilde pudra sürün. Makyajınızın kalıcı olmasını sağlayacaktır.

  Küçük ve ince bir fırça ile göz kapaklarınıza açık bej ya da toprak tonlarında far sürün. Kirpiklerinizi belirginleştirmek için, kirpik kıvırıcı ile kıvırın. Çok yoğun bir görüntü oluşmasını istiyorsanız takma kirpikte kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  Göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinizin iç kısmına siyah kalem sürün. Göz kapaklarınıza kalem sürerken ucunu dışarı doğru fazla taşırmayın. Gözünüzün bittiği yerde bitirebilirsiniz.Göz pınarlarınızın olduğu kısma bir miktar metalik tonlarda kalem sürerek ışıltı yaratabilirsiniz. Göz kapağınıza sürdüğünüz fardan bir ince bir fırça ile alt kirpik diplerinize sürüp dağıtın.Sadece üst kirpiklerinize rimel sürün, isterseniz iki kat sürebilirsiniz. Yanaklarınıza, elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için gül rengi tonlarında bir allık sürün. Dilerseniz kahve tonlarında bir allıkta tercih edebilirsiniz.

  Son olarak dudaklarınızın etrafına, dudak renginizden bir ton koyusu dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın içine ise çok açık tonlarda bej ya da pembe likit ruj sürün. Sadece parlatıcı da sürebilirsiniz.Bu adımları takip ederek siz de Jennifer Lopez makyajını kolaylıkla yapabilirsiniz...
   
Yükleniyor...