Jimnastiğe Başlama Yaşı Kaç

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 14 Mar 2014 tarihinde açılan konu

 1. Jimnastiğe Kaç Yaşında Başlanır?

  Hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından çok yararlı bir spor jimlastik. Çocuklar spor yoluyla çevresini tanırlar , iletişim kurar, kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.

  Araştırmalar, spor yapan gençlerin spor yapmayanlara oranla daha iyi beslendiklerini, şiddete daha az başvurduklarını ve insan ilişkilerinde daha başarılı olduklarını gösteriyor.

  Sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapması gerekiyor. Büyümenin hızlı olduğu dönemlerde çocuğun bedeni çok değişken. Genç yaşlardaki fiziksel bozuklukları önlemede ve geciktirmede spor önemli bir rol oynar.

  Jimnastik bir sanat olarak algılayabileceğimiz gibi bedeni güçlendirme ve fiziki yapıyı sıkılaştırmak için oldukça yararlı idman veya kültürfizik hareketleri olarak söyleyebiliriz.Beni güçlendirmek , çevik bir yapıya kavuşmasını sağlamak için son derece yararlıdır.

  Bir çok aile bireylerinin merak ettiği sorulardan birisi olan ise çocuklarının kaç yaşında Jimnastiğe başlaması gerektiğidir.Jimnastiğe tam anlamıyla sarılması ve ileride profesyonel olarak Jimnastik yapacak ise çocuklarınızı altı yaşında Jimnastik ile tanıştırmanız gerekmektedir.Bu yaştan itibaren vücudun esnemesi ileriye yatırım olarak yapacakları hareketleri tam olarak çıkarabilmeleri için önemli olmaktadır.En fazla ise Jimnastiğe başlama yaşı ise on yaş ile olmalıdır.Bu durumda bile çok ama çok çalışmanız gerekmektedir.

  Çocuklar Jimnastiğe mutlaka çok erken yaşta başlamalıdır.Yaşının ileri olmaması gerekmektedir.Yalnı ne olursa olsun jimlastiğe başlamadan önce konuyla ilgili bir uzmana danışmalısınız.

  jimlastige-nezaman-baslanir-.
   
Yükleniyor...