Josh Holloway(Lost'un Sawyer'ı)hayatı, biyografisi

'Biyografi' forumunda anniccha tarafından 11 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Josh Holloway hayatı
  Josh Holloway biyografisi
  Lost'un Sawyer'ı hayatı, biyografisi


  [​IMG]


  Josh Holloway en fazla Amerikan ABC televizyonunun Emmy ödüllü TV dizisi Lost'taki Sawyer rolü ile tanınmaktadır.

  20 Temmuz 1969 San Jose Kaliforniya da doğdu. Holloway Kaliforniya'nın daha sonra Silikon Vadisi adıyla anılacak olan bölgesinde doğdu fakat iki yaşındayken ailesi Georgia'ya taşındı. Bir kız ve 3 erkek kardeşi olan Josh ikinci çocuktur. Küçük yaşta sinemaya ilgi duymaya başladı. Georgia Üniversitesine gitti fakat sadece bir yıl sonra ayrıldı model oldu. Modellik ona Avrupa ve Kuzey Amerika kapılarını açtı.

  Holloway'in kariyer tutkusu onu Los Angeles'a taşıdı ve "Doctor Benny" isimli komedide rol aldı. Bu rolü daha büyük roller izledi : Mi Amigo Moving August Cold Heart isimli filmlerde rol aldı. Bu rollerden sonra yapımcıların dikkatlerini çekerek başka filmlerde ve dizilerde de rol aldı. Sonunda ona en çok ün kazandıran rol olan Lost dizisindeki Sawyer rolünü aldı. Holloway'in hobileri yelken snowboard dövüş sanatları motokros ve gitar çalmaktır. Ayrıca Channel 4 adlı bir İngiliz kanalına ;"Bira içmeyi çok seviyorum.Hatta insanlığın yaptığı en önemli icat desile alkoldür." demiştir. Holloway uzun zamandır biriikte olduğu sevgilisi Yessica ile evlenmiştir.
  12 Ekim 2005 sabahı Holloway ve eşi Yessica evinde uyuyorken aniden evlerine giren bir hırsız tarafından silah tehdidi ile uyandırıldı. Hırsız evde bulunan bir miktar parayı kredi kartlarını alıp çifte ait olan Mercedes marka lüks otmobille evden uzaklaştı. Araba kısa süre sonra bulunsa da hırsız gerisinde bir kanıt bırakmadığı için yakalanamadı.
  2006 yazında genç kızların kendilerini korumayı öğrendiği bir programın tanıtımında yer aldı.
  Holloway dış görünüşü ile de çok ilgi toplamaktadır. 2005 yılında People dergisi tarafından derlenen "Dünyanın En Güzel 50 İnsanı" listesinde yer aldı. 2006 yılında İngiltere'deki "OK!" dergisinde dünyanın en seksi adamları arasında 17. sırada yer aldı. 2007 yılında Davidoff'un "Cool Water" isimli kokusunun yeni yüzü olarak seçildi.En son olarak çekimlerinin Türkiye'de yapıldığı Magnum reklamında rol aldı.Reklam büyük beğeni topladı.Josh Türkiye'yi çok beğendini Star Ana Haber'de ve Beyaz Show'da paylaştı.
  Filmleri

  Whisper(2007) Max Truemont
  Command and Conquer 3 (2007) Ajay
  Lost (2004) James "Sawyer" Ford
  Sabretooth (2002) Trent Parks
  CSI: Crime Scene Investigation Kenny Richmond
  Moving August (2002) Loren Carol
  Cold Heart (2001) Sean
  Mi amigo (2000) Genç Pal
  Angel (1999) Bir vampir
   
Yükleniyor...