Kadın Mutsuzsa Evlilik Yürümüyor

'Kadınca' forumunda Dark tarafından 29 May 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kadın Mutsuzsa Evlilik Yürümüyor
  İngilterede yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu.

  [​IMG]

  İngilterede yapılan bir araştırma, erkeklerin mutlu, kadının mutsuz olduğu evliliklerde boşanma ihtimalinin yüksek olduğunu ortaya koydu.
  İngilterede bir grup ekonomist, "Mutluluk Aralığı" adını verdikleri araştırmada, evlilikte felaket getiren olayları inceledi. İngiltere, Almanya ve Avustralyada yaşanan on binlerce ilişkinin verileri kullanılarak yapılan araştırmada, "evlilikte kadın ve erkeğin mutluluk aralığı büyüdükçe ayrılma olasılığının arttığı" ortaya çıktı.
  İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, "Mutluluk Aralığı", kocalarına göre farklı sosyal geçmişlere sahip evli kadınların, ev işlerinin büyük bölümüyle ilgilenmek zorunda kalması veya kocalarından daha fazla kazanmaları durumunda açılıyor. Çiftlerin aynı sosyal geçmişten gelmeleri, aynı dine mensup olmaları, iş bölümü yapılması veya kadının emekli, öğrenci ve ev hanımı olması "Mutluluk Aralığı"nın kapanmasını sağlıyor.
  Araştırmacılardan Deakin Üniversitesinde görevli ekonomist ve refah uzmanı Cahit Güven, yaşamlarından memnun olma bakımından benzer duygulara sahip çiftlerde evliliğin daha güçlü olduğuna inandığını ifade etti. Güven, daha önce yapılan araştırmaların da öğrenim yaşı, köken, ırk, din ve sosyal geçmişleri benzeşen kişilerle hayatını birleştiren çiftlerin evliliklerinin daha uzun süreli olduğunu gösterdiğini hatırlattı.

  Erkek Mutlu, Kadın Mutsuzsa

  Araştırmada, kocanın mutlu, kadının ise mutsuz olması durumlarında, çiftlerin boşanma ihtimalinin arttığı belirlendi. Bu vakalarda, mutsuz kadının
  boşanma prosedürlerini başlatmada, tersi durumdaki mutsuz erkeklere oranla daha "cesur" davrandığı saptandı.
  Sonuçları Almanyada bir ekonomi raporunda yayımlanan araştırma, mutluluk aralığının, "evli" olanlarla kıyaslandığından "birlikte yaşayan" çiftlerde daha açık olduğunu da ortaya koydu.
   
 2. Cevap: Kadın Mutsuzsa Evlilik Yürümüyor

  :f77: katılıyorum acı ama gercek
   
Yükleniyor...