Kadına Özel Sağlıklı Yaşam Önerileri

'Kadınca' forumunda Yasemin tarafından 11 Şub 2013 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]
  Günaydın bayanlar Şimdi, sağlıklı yaşamanın, zayıflamanın ve daha güzel görünmenin tam zamanı diyorum kendinizi daha iyi hissetmek için neden kendinize biraz daha zaman ayırmıyorsunuz.Çok fazla değil günde bir kaç saati mutlaka kendinize ayırmalısınız.Sizlere daha zayıflamak ve daha güzel görünmek için bir kaç küçük öneri sunuyoruz dikkate alır ve uygularsanız faydasını kısa sürede göreceksiniz.

  Herşeyin başında bol bol su içmeyi kesinlikle ihmat etmemelisiniz.Suyun sağlıklı yaşam için hayati derecede önemli bir besin.Hızlı Kilo vermeyi kolaylaştırarak zayıflamanıza yardım eder. Sabah kalkar kalkmaz bir bardak ılık su ile güne başlarsanız gece boyunca üretilen toksit ve artık maddelerin vücuttan atılmasınını kolaylaştırırsınız...

  Zeytinyağı gibi doymamış yağlar, fındık, ceviz, badem ve balık gibi omega 3 yağ içeren gıdalar ile avokado da bulunan bitkisel yağlar sağlıklı yağlardandır.

  Mutlaka Kalsiyum almalısınız Kadınlar,erkeklere oranla daha fazla osteoroporoz riski taşıdıklarından sağlıklarını desteklemek için kalsiyum almaları çok önemlidir. Süt, peynir, yoğurt gibi ürünler kalsiyum bakımından zengin olmakla birlikte doymuş yağları da içermektedirler.

  Ve en önemli öğünlerde biri mutlaka kahvaltı yapmalısınız Kahvaltı metabolizmayı hızlandırır ve atıştırmaları önler. Kahvaltınızı atlamamak ve güne iyi başlamak için hergün değişik ve sağlıklı menüler hazırlayabilirsiniz.Öğünler arasını uzun tutmak yorgunluk ve açlığı artırır daha fazla kilo almamıza neden olur.Örneğin Her 3-4 saatte bir şeyler yemek metabolizmayı canlı tutuyor ve aşırı yemeyi önlüyor.
   

 2. Cevap: Kadına Özel Sağlıklı Yaşam Önerileri

  Teşekkürler Yasemin emeğine sağlık güzel öneriler...
   

Yükleniyor...