Kadınca Kadının günlük bakımı nasıl olmalı

'Kişisel Bakım' forumunda Habibe tarafından 5 Haz 2016 tarihinde açılan konu

  1. Kadın günlük bakımı nasıl olmalı

    Kadının günlük bakımı diyerek bir araştırma yaptım. Kadınların asla tükenmeyecek sorunlarından biridir bu da. Hep güzel olmayı en güzel olmayı isteriz. Biraz bakalım bu bakımda neler varmış

    Sabaha egzersiz ile başlamanız sizi daha dinç yapacaktır. On dakika da olsa ufak bir egzersiz ile günün en mutlu insanı olabilirsiniz. Daha sonrasında ılık bir duş uyku mahmurluğunuzu üstünüzden atmanızı sağlayacaktır. Uygun bir şampuan ve saç kremi ile de saçınıza istediğiniz şekli daha rahat verebilirsiniz. Kremlerinizi de sürüp makyajınızı yaptınız mı iş için veya dışarıya çıkmak için hazırsınız demektir. Şimdi gelelim iş dönüşüne. Eve geldiniz hemen ayaklarınızı ılık bir su ile yıkayıp masaj yapmanız sizi mükemmel derecede rahatlatacaktır. Daha sonrasında güzel ve hafif bir yemek ile boş olan karnınızı doyurup mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz. Yapılan araştırmalara göre ise vücudun en çok neme akşam 8’den sonra ihtiyacı olduğu ortaya çıkmıştır. Bunun içinde gül yağı veya gül yaprağı atılmış bir su ile yüzünüzü dinlendirebilirsiniz. Buharının yüzünüze gelmesini sağlayarak. Boyun ağrısı çekiyor olabilirsiniz malum akşama kadar çalıştınız lavanta yağı ile masaj yapıp bir güzel uyku ile yeni bir güne hazır olabilirsiniz.

    Evet bunlar iyi hoş da nasıl yapacağım. Haklısınız tabi bir kere akşam çoluk çocuk ev iş filan derken geç yatan anneler sabah erken kalkacakta duş alacakta egzersiz yapacakta… onu da geçtim akşam trafikten eve kendini zor atan anne çocuğuyla mı ilgilenecek yemek mi hazırlayacak kendine mi bakacak. Kendisine masaj yapacak bir de? Çocuğunu uyutup yorgunlukla yatağa kendisini zor atan annelerimiz var. Sabaha kadar deliksiz uyuyup sabahta uyanamayan… Kadınlarımızın işi zor, en önce kendilerini sevsinler hayat o zaman daha güzel olur.
     
Yükleniyor...