Kahve falında çıkan şekillerin anlamı

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Demet tarafından 23 Oca 2015 tarihinde açılan konu

 1. kahve falı bakmak için gereken A'dan Z'ye tüm işaretler ve anlamları

  Fala inanma falsızda kalma demiş atalarımız. Komşularla, arkadaşlarla içilen bir fincan kahvenin en çok fal faslı heyecanlandırır insanı ve hemen hemen her ortamda bir kişi bilsin ya da bilmesin mutlaka fala bakar. Amaç gelecekten haber almak falan değildir aslında şamata olsun yeter.

  İçtiğiniz kahve fincanının içine bakıp bakıp yahu ne anlıyorlar bu telveye bakınca diyenledenseniz aşağıdaki yazıda sorunuza bir nebze de olsa cevap bulabileceğinizi düşünüyoruz.
  kahve_fali_sozluk.
  Semboller
  Kahve telveleri fincanın içinde değişik biçimler alırlar ve bunlara semboller adı verilir. Semboller, şansı ya da şanssız olayları ifade eder. Net bir şekilde ortaya çıkan semboller çok şanslı oluşun işaretidir. Zayıf bir şekilde oluşmuş hatlarsa, gelişimi ya da memnuniyeti engelleyen kararsızlıkları ve engelleri belirtir.
  Fincanın Sapı - Hane
  Fincanın sapı, falına bakılan kişinin evini veya çevresini gösterir. Bu yüzden, bir sembol sapa ya da haneye ne kadar yakın yerdeyse, olayın meydana gelme olasılığı o kadar yakındır.
  Zaman
  Zaman konusu, finacının değişik bölgelerinde yer almaktadır. Ağız kısmı, şimdi ya da birkaç gün veya hafta içinde meydana gelebilecek şeyleri temsil eder. Kenarlar geleceği tahmin etmede kullanılır. Dip ise, çok yakın bir geleceğin haberlerini verir.
  Sayılar
  Sayılar, diğer sembollere bağlı olarak dakika, saat, gün, hafta, ya da ay gibi zamanları temsil eder.
  Harfler
  Alfabede kullanılan harfler akraba, arkadaş ya da yakınlar vb. insanları gösterir.
  Noktalar
  Küçük beneklerin meydana getirdiği noktalar bir yolculuğun işaretidir. Büyük noktalarsa, büyük çabalar sonucunda kazanılan parayı gösterir.
  Çizgiler ve Geometrik Desenler
  Dalgalı çizgiler belirsizliği, düz çizgiler ise belirli bir yolu izlemesi gereken planları işaret eder. Yıldız ve üçgenler kısmet, daireler başarı, kareler de koruyucu anlamındadır.
  Hayvan
  Hayvanların çeşitlerine bağlı bir çok yorum vardır. Bu yorum iyi de kötü de olabilir. Örneğin; bir Yunus görmek çok iyidir. At görmek asaletle ilgilidir. Kuş, haberdir. Balık parasal olarak gelen kısmeti gösterir. Maymun, şüpheciliği, yırtıcı hayvanlar hırsı sembolize ederler.
  İnsan
  İnsan şekilleri kadın olursa lakırdıyı erkek olursa parayı sembolize eder. Ama tabii ki daha detaylı şekiller de sembolleri değiştirebilirler.
  Bitkiler
  Kısmet, kader ve gönül işlerini sembolize eder. Bunda da bitki çeşitlerinin yorumları çok farklı olur. Papatya aşkın, yonca sevginin, gül romantikliğin sembolleridir.
  Eşyalar
  Taşınır veya taşınmaz eşyalar farklı yorumlara yol açar. Örneğin; bina görmek yer almayı, hareket eden bir araba görmek bulunduğun yöreden yer değiştirmek anlamını taşımaktadır. Buzdolabı görmek evdeki sert bir hava estiğini, çamaşır makinesi görmek hane içerisinde işlerin oldukça karışacağına işaret eder. Soba görmek, hane içerisine yakın ise evdeki havanın iyi olacağı anlamına gelir.
   
Yükleniyor...