Kahve içmek için en uygun saat

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 17 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Kahve içmek için en uygun saat

  [​IMG]
  Kahve içmek için en uygun saatin sabah 09.30 ile 11.30 arası olduğunu biliyor musunuz? Sabah işe gitmeden hemen önce içilen kahve ya da gün içerisinde içtiğiniz diğer kahvelerin de mutlaka bi anlamı var ama siz siz olun sabah 9.30 ile 11.30 saatleri arasındaki kahve keyfinden vazgeçmeyin.

  Bilim adamları kafein almak için günün en güzel zamanını belirlediler. Peki neye göre belirlendi bu saat aralığı? Kortizol hormonu kafeinle etkileşime geçiyor ve gün içinde vücudun tetikte olmasını sağlıyor.

  İtalyan bilim adamları ise yaptıkları araştırmalarda günde 3 fincan kahve içmenin vücut için yeterli olacağını ve bu 3 fincandan fazlasının gizli şeker hastalığı riskini artırdığını açıkladı. Böyle bir açıklamadan sonra sabah içeceğiniz kahvenin kıymeti daha da net olarak anlaşılıyor galiba. Eğer günde 3 fincandan fazla kahve içemeyecek isek en doğru zamanı belirlemekte fayda var.

  Gece geç saatlerde içilen kahve ise uykuyu kaçırdığı için çok tavsiye edilmiyor. Bu demek oluyor ki akşam saat 21.00’den sonra kahve içmemeye dikkat etmenizde fayda var.
   
Yükleniyor...