Kahvenin Olumsuz Etkileri

'Bunları biliyormusunuz' forumunda Yasemin tarafından 28 Mar 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kahvenin Olumsuz Etkileri Neler?


  Sizlerde gün içerisinde kahveyi sık tüketenlerdenmisiniz öyleyse bu yazımızı mutlaka okumalısınız.Fazla Kahve içmenin ne gibi olumsuz etkileri var hep birlikte öğreniyoruz.

  [​IMG]

  Bu arada ebnde çok fazla kahve tükettiğimi söyleyebilirim malesef :f20:

  Kahvenin aşırı şekerli içilmesi ya da az şekerle içiliyor olsa bile fazla miktarda kahve tüketiliyorsa, böylelikle fazla miktarda şeker tüketilmesine bağlı olarak kan şekeriyle ve kiloyla ilgili sorunlar yaşanması olası.Kahve, kafein içerdiği için çok fazla tüketimi ile kafein bağımlılığı oluşabilir.Çok miktarda kafein alımı kalp ritmini düzensizleştirebilir.

  Kalp çarpıntısı gibi kalp hastalıklarından şikayetçi olanlar kahve tüketiminde dikkatli olmalılar.
  Migren gibi kronik ağrılarda tetikleyici olabiliyor.Kafeinin çocuklar üzerinde olumsuz etkilere sahip olabileceğini göstermektedir. Bu nedenle, özellikle bebeklerin ve küçük yaştaki çocukların kahve tüketmemesi çocuk sağlığı açısından çok önemli.

  Fazla kahve tüketimi vücudun demir ve kalsiyum emilim kapasitesini düşürebiliyor.Yüksek tansiyon konusunda da aşırı kahve tüketimi olumsuz etkiler doğurabiliyor.Gastrit ya da ülser gibi mide sorunları olan kişilerin fazla kahve içmesi durumunda bu hastalıklar daha olumsuz hale gelebiliyor.Kahve tüketimi bazı insanlarda kolestrolü artırabiliyor.Fazla kavrulan kahve çekirdeklerinin kansorejen etkiler gösterbildiği hakkında bir takım çalışmalar bulunuyor.

  [​IMG]
   
Yükleniyor...