Kalbini sev kırmızı giyin

'Sağlık Rehberi' forumunda HazaN tarafından 1 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. Bu sloganı sık sık duymaktayız bu günlerde. Televizyon, radyo ve tabi hayatımıza hızlı bir giriş yapan internette bu konuyla ilgili reklamlar yapılmakta.
  [​IMG]
  Kalp-damar hastalıkları dünyada ve ülkemizde bir numaralı ölüm sebebidir. Dünyada her yıl 17,5 milyon kişi kalp ve damar hastalıklarından hayatını kaybetmekte. Bu da her gün 120 uçak dolusu insan anlamına geliyor. Türkiye'de ise bu rakam her yıl 205.457 kişi yani her 2,5 dakikada 1 kişinin hayatını kaybetmesi demek. Her yıl meme kanserinin 3 katı, trafik kazalarının 47 katı insan kalp ve damar hastalıklarından dolayı ölmektedir. Yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, sigara, şişmanlık ve hareketsiz yaşam tarzı kalp-damar hastalıkları açısından en önemli risk faktörleridir. Bu risk faktörlerinin önemli bir bölümü yaşam tarzınızdan kaynaklanır ve bunları ortadan kaldırmanız mümkündür. Türkiye'de kalp-damar kaynaklı ölümlerin oranı %48'dir. Oysa sağlıklı seçimler yaparak, hem kendinizin, hem de sevdiklerinizin kalp sağlığını koruyabilirsiniz. Sağlıklı ve uzun bir yaşama adım atmak için geç değil. Yeter ki kalbinizin uyarılarını dinleyin. Kalp sağlığının önemini kırmızı giyerek gösterin.
   
  Son düzenleme: 1 Mar 2009
 2. Cevap: Kalbini sev kırmızı giyin

  HazaN guzel paylasım canım ben kırmızı seviyorum ama esim sevmiyo giymemede izin vermiyo :(
   
 3. Cevap: Kalbini sev kırmızı giyin

  Hep Reklamlarda Duyuyorum..:confused: Tesekkürler Annecim..:f40:
   
 4. Cevap: Kalbini sev kırmızı giyin

  Bizim evdede tam tersi bir sorun var Asigül :( Ben kırmızı sevmem ama eşim ne alırsa içinde mutlaka bir kırmızı bulunur :f106:
   
 5. Cevap: Kalbini sev kırmızı giyin

  HazaN hahaha cok guldum ya canım benim :f106:

  Bizim evede kırmızıdan baska hersey girer :(
   
Yükleniyor...