Kalbiniz mi karardı?

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Yasemin tarafından 26 Eki 2013 tarihinde açılan konu

 1. Günümüzde Özellikle kadınlara ve çocuklara yapılan şiddetin nedeni kişilerin kalplerinin kararması olduğunu düşünüyorum açıkçası.Sevginin doldurmadığı kalp sevgiyi nerden bilsin nerden bilsind ekarşısındaki kişiye versin.Sevgiyi bilmeyen kişiler de karşılarındaki insanlara bildikleri en kolay yolla davranıyorlar şiddetle.

  Özellikle biz Anne ve Babalara byük görevler düşünüyor çocuk yetiştirirken.Çocuklarımızı yetiştirirken onlara sevgi ve şevkati öğretmeliyiz onların bu duyguları iyi yaşamaları için çocuklara yaklaşırken sevgi ve şevkat dolu olmalıyız.Böylece sevgi dolu bir yürek yetiştirebiliriz Allahın izniyle.Vererek almak demek işte bu siz ne verirseniz çocuklarınıza çevrenize karşığında yine onu alırsınız.Unutmayın sevgi verirseniz sizede karşılığında sevgi gelecektir sevgi verilecektir.

  Eğer sizde birgün kalbinizin karardığını düşünüyorsanız bunun ilacı paylaşmak.Allahın sizlere verdiği nimetlere şükretmesini bilmeli ve fakir yardıma muhtaç kişilere yardım etmek paylaşmak kalbinizin aydınlanması için en iyi ilaçtır.

  Kendinizi kötü karamsar ve kararmış bir kalp sahibi insan gibi hissettiğinizde gidin bir yetimin başını okşayın bir aç insanın karnını doyurun o zaman kalbinizde hissettiğiniz karanlığın aydınlandığını göreceksiniz.Vererek almyı bilmemiz gerekiyor siz ne kadar sevgi verirseniz çevrenizdeki insanlarda size bu sevgiyi fazlasıyla vereceklerdir.
   
  Son düzenleme: 26 Eki 2013
Yükleniyor...