Kalıcı Makyaj Modası

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 6 May 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]

  Bayanlar Etkili ve çarpıcı bakışların sırrı iyi şekillendirilmil kaşlardır. Zamanla çeşitli nedenlerden dolayı azalan kaşlar her zaman düzgün şekillendirilmeye müsait olmuyor. Kalıcı makyaj, kimine göre güzellik, kimine göre rahatlık, kimine göre bir zorunluluktur.

  Yıllardır bilinen fakat bu kadar popülaritesini saklamış olan bu uygulama son yıllarda bilhassa çalışan hanımların hayatına büyük kolaylık getirmiştir. Teknik ve boya olarak çok farklı olmasa da dövme sanatı ile kalıcı makyaj arasında uygulama olarak en çok dikkat çeken Dövme, insan ruhunun tene yansımasıdır. Kalıcı makyaj ise var olan güzelliği daha çok ortaya çıkararak, bu güzelliğin uzun süre kalıcılığını sağlamaktır.

  [​IMG]

  Kalıcı makyajda son zamanlarda çalışan bayanların artması ile kaş uygulaması, eyeliner ve dudak çerçevesi oldukça popüler uygulamalar arasında. Kalıcı makyajda kullanılan boyalar topraktan elde edilen minerallerden oluşan boyalardır.

  Hepsi doğal pigmentlere sahip olduğundan insan vücuduyla uyumludur. Kalıcı makyaj derinin üst tabakası olan epidermise uygulanır.Böylece uygulama ağrısız olur ve mikrop kapma durumu söz konusu değildir. Uygulamadan sonra 24 saat o bölgelere su değdirilmemelidir. Kalıcı makya uygulatırken, uygulattığınız yerin profesyonel olmasına ve hijyen koşullarına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
   
 2. kızlar heryere sakın yaptırmayın benim bir arkadaşım yaptırmıştı aman allah tövbe gibi olmuştu kaşı kıpkırmızı şuanda gidin bu işin uzmanına yaptırın
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Oca 2016