Kalıcı makyaj nedir

'Kişisel Bakım' forumunda HazaN tarafından 11 Mar 2009 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]


  Kalıcı Makyaj Nedir ?
  Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir. Pigmentasyon etkisi yaklaşık olarak 3 ile 5 yıl boyunca görünürlüğünü korur.

  Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

  Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 30 dakika ile 1 saat arasında değişir.

  UYARI: Kalıcı makyaj uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI Kalıcı Makyaj Sertifikası Ustalık Belgesi olamayan eğitimsiz kişilere kalıcı makyajınızı yaptırmayın. Yanlış bir kalıcı makyaj uygulamasını kimse yüzünde taşımak istemez.

  Bir set mikro steril iğne, kalıcı renk karışımına batırılarak kişinin istekleri doğrultusunda cilde uygulanır. Taze renk, iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına zerk edilir. Dövme uygulamasının aksine, cilt hafifçe kaldırılarak renk uygulandığından, daha ağrısız gerçekleşir. Uygulama sonrasında kişi normal hayata derhal devam edebilir.

  Kalıcı Makyaj Uygulaması Ne Kadar Sürede Uygulanıyor?

  Her bölgeye göre kalıcı makyaj uygulama işlemi değişmekle birlikte genel anlamda ortalama 1 saat sürmektedir.

  ÖNEMLİ : Kalıcı Makyaj Uygulaması Sırasında ;Her seferinde yeni örtüler kullanılması,
  steril ve tek kullanımlık iğneler kullanılması ile herhangi bir hastalık bulaşma riski ortadan
  kalkar.Kesinlikle uygulamalar steril şartlarda ve bu işi bilen kişiler tarafından uygulanmalıdır.

  Kalıcı Makyaj Uygulamasında Ağrı Duyuluyor mu?
  Uygulama yapılacak bölgeye daha öncesinde sürülen lokal anestetik pomatlar(bölgeyi uyuşturan kremler) sayesinde kişi hiçbir ağrı yada acı duymamakta ve aynı gün sosyal hayata dönebilmektedir.Çok rahatlıkla gün içinde bu uygulamaları yaptırabilir ve kendinizi daha güzel ve daha dinamik görünebilirsiniz.Hem de hiç ağrı olmadan…
   
  Son düzenleme: 7 Nis 2009
 2. Cevap: Kalıcı makyaj nedir

  Bilgiler için teşekkürler bildiğim kadarıyla cilt lekelerini kapatıcı özelliği sayesinde de epey revaçta.
   
 3. Cevap: Kalıcı makyaj nedir

  Makyaj denilen şey zaten kadın cildini mahveden bir şey bir de kalıcı yaptırıp yazık etmeyin :)

  Siz hanımlar makyaj malzemesi vs. kullanacaksınız diye kaç çeşit hayvan öldürülüyor bilyor musunuz?.... Balinalar,foklar vs.
   
 4. Cevap: Kalıcı makyaj nedir

  Hmm hazan abla bilgi için tesekkurler
   
Yükleniyor...