Kalp Sağlığınız İçin Müzik Dinleyin

'Güncel Bilgiler' forumunda Eylem tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Eylem

  Eylem Site Yetkilisi

  Kalp Sağlığınız İçin Müzik Dinleyin

  [​IMG]
  Kalp hastalığının ilacı bulundu.Bilim adamlarının yaptığı son araştırmalar neticesinde müzik dinleyen kalp hastalarının yüzünü güldüren sonuçlar elde etti.Günde yarım saat müzik dinleyen kalp hastalarının sağlıklarında büyük ölçüde düzelme görüldü.

  Bu araştırma kalp hastası olan 74 kişi arasında yapıldı 74 kişiyi 3 gruba ayıran bilim adamları, ilk gruptakilerden 3 hafta aerobik derslerine gitmelerini önerdi, ikinci gruptakilerden derslere gidip günde yarım saat müzik dinlemelerini istedi.Son gruba kalanlardan ise sadece müzik dinlenmeleri istendi.3 haftadan sonra spor yapan ve müzik dinleyen hastaların kalp sağlığının büyük ölçüde düzeldiği belirlendi. Bu gruptakilerin kalp faaliyeti ve egzersiz kapasitesi kişinin kaldırabileceği maksimum fiziksel aktivite ortalama yüzde 39 arttığı gözlendi.

  Sadece müzik dinleyen Kalp hastalarının yer aldığı gruptakilerin de egzersiz kapasitesinin yüzde 19 yükseldiği görüldü.Müziğin beyinde, mutluluk hormonu endorfinin salgılanmasını sağladığını belirten bilim adamları, müzik dinleyerek spor yapmanın kalp faaliyetinin iyileşmesine, dolayısıyla hastaların daha kolay toparlanmasına yardımcı olabileceğini kanıtlamış oldular.
   
Yükleniyor...