Kamu Kurumlarına 306 Personel Alınacak

'Haberler' forumunda anniccha tarafından 18 Eki 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kamu Kurumlarına 306 Personel Alınacakatır
  Kamu Personeli Alınacaktır
  Kasım 2010 306 Kamu Personeli Alınacak

  Maliye Bakanlığı, Vakıflar Genel Müdürlüğü, TRT, Çankaya Belediyesi, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı bazı belediyeler , kamu kurumları ve üniversiteler istihdam edilmek üzere çeşitli sayıda personel alacak...

  [DIKKAT]Başvurular, 25 Ekim ve 22 Kasım 2010 tarihlerinde mesai bitimine kadar Türk Patent Enstitüsü Personel Dairesi Başkanlığına yapılacak.

  Sınav, 27 Kasım 2010 tarihinde Ankara'da yapılacak.[/DIKKAT]

  Maliye Bakanlığı 45 hesap uzman yardımcısı, Vakıflar Genel Müdürlüğü 10 vakıf uzman yardımcısı, TRT 20 uzman yardımcısı ile 15 müfettiş yardımcısı, Çankaya Belediyesi 5 müfettiş yardımcısı, Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı (TPE) Başkanlığı ise sınavla 2 patent ve 7 marka uzman yardımcısı alacak.

  Türk Patent Enstitüsü Başkanlığı (TPE) Başkanlığı, teknik Hizmetler sınıfından 2 patent uzman yardımcısı ile genel idare hizmetler sınıfından 7 marka uzman yardımcısı alımında bulunacak.

  Sınava, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından, 27-28 Haziran 2009 ve 10-11 Temmuz 2010 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında teknik hizmetler sınıfındaki patent uzman yardımcısı kadroları için KPSSP4 puan türünden asgari 85 ve üzerinde puan, genel idare hizmetleri sınıfındaki marka uzman yardımcısı kadroları için KPSSP54 puan türünden asgari 85 ve üzerinde puan alanlar katılabilecek.

  Teknik hizmetler sınıfındaki patent uzman yardımcısı kadrolarına başvuracakların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, genel idare hizmetleri sınıfındaki marka uzman yardımcısı kadrolarına başvuracakların ise, en az 4 yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmaları şartı aranacak.

  ayrıntılar için tıklayınız... memurlar