Kar Tatili 13 aralık 2010

'Haberler' forumunda Ezlem tarafından 12 Ara 2010 tarihinde açılan konu

 1. 13 aralık 2010 kar tatili olan iller ve ilceler,kar tatili 13 aralık 2010 kar nedeniyle tatil olan okullar 13 aralık 2010

  Eğitime kar engeli

  Kastamonu'da yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçedeki tüm okullar ile kent merkezinde taşımalı sistemle eğitim veren ilköğretim okullarında bir gün eğitime ara verildi.

  Kastamonu Valiliği Kriz Masasından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde 314 köy yolunun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandığı, Şenpazar, Doğanyurt, İhsangazi, İnebolu, Araç, Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçe merkezleri dahil toplam 448 köye, enerji nakil hatlarında meydana gelen arızalar sonucu elektrik verilemediği duyuruldu.

  Açıklamada, Kastamonu merkezde taşımalı sistemle eğitim veren ilköğretim okulları ile Şenpazar, Çatalzeytin, Bozkurt, Abana, İnebolu, Doğanyurt, İhsangazi ve Araç ilçelerindeki tüm okullarda eğitime 1 gün ara verildiği kaydedildi.

  DENİZLİ'DE EĞİTİME KAR ENGELİ
  Denizli'nin dört ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

  Denizli'de dün sabaha karşı başlayan yoğun kar yağışı dolayısıyla Baklan, Serinhisar, Çal ve Güney ilçelerindeki ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitime ara verildi.

  SAMSUN'DA OKULLARA KAR TATİLİ

  Samsun'da il genelinde devam eden yoğun kar yağışı dolayısıyla 5 ilçede okullar tatil edildi. Samsun'da 10 aralık cuma akşamı itibariyle başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle 299 köy yolu ulaşıma kapanırken, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime ara verildi.

  Okullar Samsun'un Asarcık ve Kavak ilçelerinde 2, Havza, Vezirköprü ve Ladik ilçelerinde ise birer gün tatil edildi. Öte yandan, Havza ilçesinde ise 24 saattir elektrik kesintisi yaşandığı öğrenildi.

  KONYA'DA EĞİTİME KAR ENGELİ
  Yoğun kar yağışı nedeniyle Konya'nın Beyşehir, Derebucak ve Bozkır ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.

  Derebucak, Bozkır ve Beyşehir ilçe merkezinde kar kalınlığının 30 santimetreye kadar ulaştığı belirtildi.
  Beyşehir Kaymakam Vekili ve Derebucak Kaymakamı İsmail Baş, yaptığı açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Beyşehir ve Derebucak ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiğini bildirdi.

  Kar yağışı nedeniyle köy yollarının büyük bölümünün ulaşıma kapandığını ifade eden Baş, ''Köy yollarımızın ilçe merkezlerimizle bağlantısının yeniden sağlanabilmesi için yürütülen çalışmalara hız kesmeden devam ediliyor'' dedi.

  Bu arada kar kalınlığının 40 santimetreye ulaştığı Bozkır ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

  Yetkililer, sürücülerin zincirsiz yola çıkmamalarını ve araçlarında çekme halatı bulundurmalarını istediler.
  Öte yandan Hadim ilçesinde de dün gece başlayan ve halen devam eden kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Hadim'e bağlı köy ve beldelerde ulaşım güçlükle sağlanırken, karayolları ekiplerinin kar temizleme çalışmaları sürüyor.

  KARAMAN'DA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

  Kar yağışı nedeniyle Karaman'ın Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerinde eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

  Edinilen bilgiye göre, Karaman'da bu sabah başlayan ve etkili olmaya devam eden kar yağışı nedeniyle Ermenek, Sarıveliler ve Başyayla ilçelerindeki ilk ve orta öğretim kurumlarında eğitime 1 gün süreyle ara verildi.

  Öte yandan etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Karaman'ı Mersin'e bağlayan Sertavul Geçidi'nde ulaşımın durduğu bildirildi.

  Kar kalınlığı 15 santimetreye çıkan yörede, Karayollarına bağlı 3 ekip, yol açma çalışmasını sürdürüyor. Polis ekipleri de, karayolunun ulaşıma kapanması nedeniyle araçların bu güzergahtan geçişine izin vermiyor.

  alıntı sabah
   
Yükleniyor...