Kar Tatili olan iller 16 Ocak 2012

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 10 Oca 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Hangi illerde okullar tatil 16 Ocak 2012

  KONYA

  Konya'da yoğun kar yağışı sebebiyle eğitime 1 gün ara verildi.

  Konya kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi. Resmi kurumlarda çalışan engelli ve hamile personelin de bugün idari izinli sayılacağı bildirildi.

  SİVAS

  Sivas'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime 2 gün ara verildi.

  Sivas Valisi Ali Kolat, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirterek, bu nedenle şehir genelinde 2 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi.

  Vali Kolat, kapanan yolların ulaşıma açılması için de ekiplerin çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

  UŞAK

  Uşak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçe, Banaz, Sivaslı ve Karahallı'da taşımalı eğitim yapan ilk ve ortaöğretim okullar bir gün tatil edildi.

  Uşak'ta dün gece geç saatlerde başlayan yoğun kar yağışı devam ediyor. İl Hıfzısıhha Kurulu yoğun kar yağışı nedeniyle Merkez ilçe ile Banaz, Sivaslı ve Karahallı'da taşımalı sistemle eğitim yapan ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini duyurdu Kurul tarafından alınan karar Valilik Basın ve Halk İlişkiler Müdürlüğü'nce akşam saatlerinde yapılan açıklama ile duyuruldu. Ulubey ve Eşme'de okulların tatil edilip edilmeyeceği kararının ise kaymakamlar tarafından hava durumuna göre sabah erken saatlerde verileceği öğrenildi.

  ZONGULDAK

  Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde eğitime 1 gün ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları ve orta öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesine karar verildiğini bildirdi.

  AKSARAY

  Aksaray'da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime bir gün ara verildi.

  Kar yağışının devam ettiği kentte kar kalınlığının 25 santimetreyi geçtiği bildirildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

  TOKAT

  Tokat'ta, kar yağışı dolayısıyla kent genelinde eğitime iki gün ara verildi.

  Tokat Valisi Şerif Yılmaz, kentte dün akşamdan bu yana kar yağışının etkili olduğunu belirterek, ''Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kar yağışının gün boyu devam edeceğini bildirdi. Biz de bugün ve yarın ilk ve ortaöğretim okullarını tatil ettik. Kamu görevlisi engelli vatandaşlarımız da 2 gün idari izinli olacaklar'' diye konuştu.

  Bu arada kar yağışı kentte ulaşımı da aksatıyor. Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Tokat-Sivas karayolunda büyük araçların geçişine izin verilmiyor.

  NEVŞEHİR

  Kar yağışı Nevşehir'de etkisini iyice hissettirmeye başladı. Bazı ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi.

  Akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle bazı köy yollarında yol açma çalışmaları devam ederken, Gülşehir ve Hacıbektaş ilçelerinde okullarda eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

  ERZURUM

  Erzurum'da etkisini artıran kar ve tipi nedeniyle Karayazı ilçesinde ilköğretim okulları 1 gün süreyle tatil edilirken, Erzurum-Bingöl ve Erzurum-Ağrı karayolu ulaşıma kapandı.

  Kar ve şiddetli tipi nedeniyle Erzurum'da hayat adeta durma noktasına geldi. Tipinin etkili olduğu Erzurum-Bingöl Karayolu Çat Kirişli mevkisinden itibaren ulaşıma kapandı. Erzurum-Ağrı karayolu da Horasan-Eleşkirt arasında tipinin oluşturduğu sürgün nedeniyle ulaşıma kapandı.

  Karayazı ilçesinde de eğitim-öğretime 1 gün süreyle ara verildiği bildirildi.

  Kar ve tipi nedeniyle Erzurum'da 200'e yakın köy yolu yeniden ulaşıma kapanırken, İl Özel İdaresi ekipleri tipinin dinmesinin ardından yol açma çalışmalarına koyulacakları belirtildi.


  ORDU

  Ordu'da dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösteren soğuk ve yağışlı hava sebebiyle okullar 1 gün tatil edildi.

  Ordu Valisi Orhan Düzgün tarafından yapılan yazılı açıklamada, Mesudiye, Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çambaşı, Kumru, Gölköy, Gürgentepe, Kabadüz, Ulubey, Korgan ve Kumru merkez ve köylerindeki kar yağışı sebebiyle eğitime 16 Ocak 2011 Pazartesi günü 1 gün ara verildiği bildirildi. Ordu merkeze bağlı Gerce, Cumhuriyet, Kuylu, Gökömer, Yağızlı, Topluca köylerinde de okullar bir gün tatil edildi.


  MUŞ

  Muş'un Varto ilçesinde kar yağışı nedeniyle 100 köy ve 50 mezra yolu ulaşıma kapanırken, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime 2 gün ara verildi.


  SİVAS

  Sivas'ta yaşanan kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 2 gün ara verilirken, 963 köye ulaşım sağlanamıyor.


  ÇORUM

  Çorum'da yoğun kar yağışı nedeniyle merkeze bağlı bazı okulların iki gün tatil edildiği bildirildi.

  Çorum Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre il merkezindeki okullar hariç merkez ve bağlı okullarda taşımalı eğitim öğrencileri, Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ve birleştirilmiş köy okullarının İl Hıfzısıha Kurulu kararı ile bugün ve yarın tatil edildiği bildirildi.
   
  Son düzenleme: 16 Oca 2012
Yükleniyor...