Kar Yeniden Kapımızda

'Haberler' forumunda Elfida tarafından 24 Oca 2012 tarihinde açılan konu


 1. [​IMG]

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği ve yağışların bugün batı bölgelerde, Perşembe gününe kadar ise Doğu Karadeniz kıyıları dışında tüm yurtta görüleceği tahmin edildiğini açıkladı. "Kısa Süreli Acil" koduyla geçilen uyarıda ise sabah saatlerinden itibaren Kıyı Ege'de kuvvetli yağışın beklendiğini açıkladı.

  BUGÜN İÇİN YAPILAN UYARILAR

  KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ile Antalya'nın batı ve doğu ilçelerinde (Kaş, Demre, Finike, Kumluca, Elmalı, Manavgat, Alanya ve Gazipaşa) kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ani sel, su baskını vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  BUZLANMA VE DON UYARISI: İç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolunun kuzey ve doğusunda eğimin fazla olduğu alanlarda oluşabilecek çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

  KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney Ege kıyıları ile Antalya'nın batı kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.