Karamazov Kardeşler Dizisi

'Popüler Diziler' forumunda Wish tarafından 17 Tem 2010 tarihinde açılan konu

 1. Show Tv Karamazov Kardeşler Dizisi
  Karamazov Kardeşler Dizi Oyuncuları
  Karamazov Kardeşler Dizi Tanıtımı

  [​IMG]


  Dostoyevskinin, baba oğul ve kardeşlerin çatışması merkezinde çizdiği insanlık durumunu etkileyici bir dille anlatan ünlü eseri Karamazov Kardeşler 1930lu yılların Türkiyesinde geçen bir dönem dizisi olarak ekranlarda olacak.

  ÇEKİMLER KAZ  DAĞLARINDA...

  Med Yapımın yapımcılığında, Karabulutlularadıyla çekilmesi planlanan dizide Erdal Özyağcılar, ilk kez kötü bir baba olarak seyircinin karşısına çıkacak. Yabancı Damatve Elveda Rumeli gibi dizilerde başarılı bir performans forumdaslar.com sergileyen Erdal Özyağcılar, dizide Baba Karamazov rolünü canlandıracak. Senaryo ve cast çalışmalarının sürdüğü dizi, Çanakkalenin Küçükkuyu beldesinde, Kaz Dağları nın yamacına kurulmuş tarihi antik dönemlere kadar uzanan Adatepe köyünde çekilecek. Dizi, Dostoyevski nin aile içi çatışmayı kaleme aldığı romanının bire bir uyarlaması olmayacak.

  Dizideki hikaye, 19. yüzyılda geçen romanın aksine 1930 yıllarda ve Türkiye de yaşanacak. Dizi, anne sevgisi ve baba düşmanlığı ana temasının yanında yan hikayelerle farklı bir boyuta taşınacak. Ünlü yazarın romanı, 1958 yılında The Brothers Karamazov adıyla beyazperdeye aktarılmış ve başrolünde Lee J. Cobb oynamıştı.

  52 yıl önce filmi çekilmişti

  Baba ve oğullar arasındaki amansız savaşı, ince psikolojik tahlillerle irdeleyen Dostoyevski nin romanı, 1958 yılında The Brothers Karamazov adıyla beyazperdeye aktarılmış ve başrolünde büyük kardeşi canlandıran Yul Brayner oynamıştı. Filmde babayı ise Lee J. Cobb canlandırmıştı.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 6 Mar 2011
Yükleniyor...