Karboksiterapi Nerelerde Kullanilir?

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Sitem tarafından 18 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. Karboksiterapi, Karbondioksit (CO2) gazının tedavi amaçlı derialtına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. CO2 gazı, ilk olarak 1930 (Royat termallerinde, Fransa) yılından itibaren günümüze kadar tıbbın hizmetinde kullanılmaktadır. Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilmektedir. Karboksiterapi özellikle Sellülit tedavisinde son derece etkili bir yöntem olarak kabul görmektedir.

  Karboksiterapi nerelerde kullanılır?

  1. El ve yüz cildinin toparlanması,gençleşmesi
  2. Lokal yağlanma
  3. Sellülit
  4. Ameliyat ve yara izleri
  5. Cilt ve hamilelik çatlakları
  6. Boyun, dekolte ve kol bölgesinin toparlanmasında
  7. Sedef hastalığı ve Cilt ülserlerinde

  kullanılmaktadır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağu 2014
 2. Karboksiterapinin vücuda bir zararı varmıdır?
  Kesinlikle yoktur. Çünkü karbondioksit vücudumuzda doğal yollardan üretilen bir gazdır. Bu nedenle vücutta herhangi bir reaksiyona neden olmaz. Solunum yoluyla kolaylıkla atılabilmektedir. Merkezimizde yapılan karboksiterapi işlemi sırasında acı duymazsınız ve morarma da görülmemektedir.

  Karboksiterapi nasıl etki gösterir?
  Uygulama bölgesinde dolaşımda artış meydana gelir, böylece toksinlerin atılımı arttırılır, o bölgedeki ödemler çözülmüş olur, doku yenilenmesi uyarılır, dokuya ulaşan oksijen miktarı arttığı için o bölgedeki yağın yakılması ve cildin tekrar yapılanarak sıkılaşması sağlanır.

  Karboksiterapi nasıl uygulanmaktadır?
  Tedavi hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntemdir. Tedavi karbondioksit gazının cilt altı doku içine enjekte edilmesi prensibine dayanır. Enjekte edilen gaz, doku tarafından emilir.Problemin büyüklüğüne ve çeşidine göre haftada bir veya iki seans olacak şekilde toplam 10-20 seans arasında uygulama önerilir. Tedavi başladıktan sonra tedaviye özel nedenlerden dolayı ara verme süresi 1 haftayı geçmemelidir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 17 Ağu 2014
Yükleniyor...