Karma Ciltler İçin Yüz Maskesi Nasıl Hazırlanır

'Kişisel Bakım' forumunda Blue tarafından 13 Nis 2009 tarihinde açılan konu

 1. Herhangi bir cilt maskesini yüzünüze sürmeden önce dikkat edilmesi gereken birtakım hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi ise cilt tipine uygun bir maske seçmektir. Aksi halde hiç ummadığınız sonuçlarla karşılaşabilir, hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Şimdi size önereceğimiz maske karma ciltler için uygun olan bir maskedir. Eğer karma bir cilde sahipseniz elinize kağıt ve kalemi alıp not alıp vakit bulduğunuzda bu doğal maskeyi yüzünüze uygulayarak faydalarını kendiniz görebilirsiniz.

  Karma ciltler için hazırlanacak yüz maskesi için gereken malzemeler 2 çorba kaşığı soya yağı, 2 çorba kaşığı sade yoğurt, az miktarda bir parça muz, 4 damla sardunya yağı, 3 damla papatya yağı ve 2 damla sandal ağacı yağıdır.

  Gerekli malzemeleri sağladıysanız maskenin yapımına başlayabilirsiniz. Muzu küçük bir kase içinde yavaşça ezin ve sonra da soya yağını da ekleyip birlikte karıştırın.
  Yoğurdu karışımın içine ekleyin ve bir çatal yardımıyla hepsini iyice karıştırın.

  Hazırladığınız karışımın üzerini örtün ve buzdolabına koyun. Burada 5-10 dakika kadar bekletin.

  Önce sardunya yağını ardından da papatya yağı ile sandal ağacı yağını hazırladığınız ve beklettiğiniz karışıma ekleyin. Tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Ancak karıştırma işini çok fazla yapmayın. Yalnızca yağın diğer malzemelerle bütünleştiğinden emin olun.

  Hazırladığınız bu karışımı masaj yaparak ve nazik bir şekilde yüzünüze sürün. Yüzünüzün her yerine eşit olarak ve ince bir tabaka halinde sürüldüğünden emin olun. Ancak yüz kremini göz çevrenizden ve ağız çevrenizden uzak tutun.

  Maskeyle yaklaşık olarak 15 dakika kadar bekleyin ve bu sürenin sonunda nemli bir bez ile yüz maskesini temizleyin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp işlemi sonlandırın.

  Maskeyi kullanmadan önce her ihtimale karşı doktorunuza danışın.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Eyl 2014
 2. Teşekkürler maviş faydalı bir konu paylaşmışsın
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 22 Eyl 2014
Yükleniyor...