Kaş Deldirmek

'Ansiklopedik Bilgi' forumunda Wish tarafından 11 Nis 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kaş Deldirme Nasıl yapılır

  Piercing Nedir :Vücudumuzun istediğimiz her bölgesine uygulanabilen estetik takılardır. Kişiliğimizi ve değerlerimizi yansıtır. Kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Kesinlikle geriye dönüşü vardır. Söker ve atarız.

  Hijyen : Piercing stüdyosu hijyenik bir ortam olmalıdır. Takılacak ürün, forseps, pens, makas gibi aletler sterilize edilmeli, tek kullanımlık steril tıbbi iğne kullanılmalıdır. İşlem öncesi takı yapılacak bölge steril edilmelidir. işlem anında ve sonrasında antibiyotikli merhem uygulanmalıdır. Malzemeler : Piercing takıları Avrupada kabul görmüş sertifikalı ürünler olmalıdır. Sadece markalı ürünlere güvenebilirsiniz. Bu ürünler anti allerjik ve vücuda uyumlu olup kesinlikle zararlı değildir.


  Kaş piercing bakımı:

  Kaş bölgesine yapılan piercing küpesi bakımı insan vücuduna piercing küpesi takıldığı andan itibaren başlar. İnsan vücuduna takılan piercing küpesinin vücutla ile uyum sağlaması için on beş gün gibi bir zaman gereklidir. Bu süre içersinde kaş a yapılan piercing küpesinin vücudunuzda ki giriş ve çıkış noktalarına bactroban antibiyotik pomat uygulanır. Antibiyotik içerikli bu pomat insan vücudunuzu dışardan gelecek mikropları nötralize etmek ve iyileştirme sürecini rahatlatmak amaçlı kullanılır. Bactroban antibiyotik pomat'ı piercing bölgesine günde iki kez sürmeniz yeterli olacaktır. Piercing yapıldıktan sonra ki ilk yirmi dört saat vücudunuzda ki piercing bölgenize su deydirmemelisiniz.

  Kaş Deldirmek Zararlı mı

  Kaşa piercing uygulamasi sonrasinda yara yeri enfeksiyonu gelişir ise kaş dökülmesi yaşanabilir, ağır piercing kullanimi da yaşlanma ile olan kaş duşmesini hızlandırabilir. Bu ve benzeri komplikasyonların gelişme ihtimali biraz size ve mudahaleyi yapacak kişiye bağlıdır.
  Risk yok diyene ve doktor olmayana kesinlikle guvenmeyin.