Kaspersky Kullanıcılarına Uyarı

'Teknoloji Haberleri' forumunda Züleyha tarafından 16 May 2016 tarihinde açılan konu

 1. Züleyha

  Züleyha Site Yetkilisi

  Kaspersky Kullanıcılarına Uyarı

  [​IMG]

  Sahte Kampanyalara Karşı Kaspersky’den Uyarı Kaspersky Lab, yılbaşı gecesi Facebook üzerinden sahte PlayStation 4 veya iPhone kampanyaları konusunda kullanıcıları uyarıyor.
  Kaspersky Lab, PlayStation 4 teklifleri ve yeni Apple ürünleri ile Facebook kullanıcılarını cezbetmeye çalışan dolandırıcılar tespit ettiğini açıkladı. Tüm bu sitelerde, henüz var olmayan iPhone modelleri hakkında sayfalar bile bulunuyor. Mesajların son derece sıradan görünümlerine kanarak sahte kampanyaların tuzağına düşenlerin sayısı hızla artıyor. Kişisel bilgisayar kullanıcıları daha yüksek risk altında; ancak cep telefonu kullanıcılarının da güvende olduğunu söylemek zor.Facebook üzerinde bu yıl uzak durulması gereken sahtekarlıklara verilebilecek bazı örnekleri kullanıcılarla paylaşıyor.

  Sosyal profilinizi ve kişisel verilerinizin güvenliğini korumak için çeşitli ipuçlarından bazıları şöyle;

  Çok fazla bilgi vermekten kaçının.

  Yeni yılda paylaşımda bulunmak güzel; ama çok fazla kişisel bilgi paylaşmaktan kaçının.

  Sosyal medya hesabınızı kötü amaçlı bir internet korsanına kaptırmak, başınıza mahremiyetinizin ihlal edilmesi veya sizin adınıza mesajlar yazılmasından çok daha büyük işler açabilir.

  Korsanlar bilgilerinizi internet bankacılığı hizmetleri gibi diğer hesaplarınıza da sızmak için kullanabilirler.

  Dolayısıyla, adresiniz gibi kendiniz ile ilgili çok da fazla gerçek bilgi vermekten, kaçının, zira bu bilgiler ilelebet özel kalmayabilir