Katma Değer Vegisi (KDV) Kalkıyor mu.?

'Haberler' forumunda Blizzard tarafından 14 Mar 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Hükümet KDV yi kaldırıyor..
  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, bazı yatırımlarda KDV muafiyeti getiren kanun teklifi kabul edildi.

  Komisyon toplantısında, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Katma Değer Vergisi Kanunu ile Bazı Yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkında Kanun ve Kamu İhale Kanunu''nda değişiklik yapılmasını öngören teklifin, alt komisyon çalışmaları hakkında komisyona bilgi verdi.

  Daha sonra teklifin maddelerinin görüşülmesine geçildi.

  Katma Değer Vergisi Kanun teklifi neler getiriyor

  Yap-işlet-devret modeli çerçevesinde gerçekleştirilecek projeler ile Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu'na göre Yüksek Planlama Kurulu tarafından kiralama karşılığı yaptırılmasına karar verilen sağlık tesislerine ilişkin projelerden, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ihale ilanı yayımlanmış ancak teklif alınmamış olanlar ile 31 Aralık 2023 tarihine kadar ihale ilanı yayınlanacak olanların, ihale edilmesi, projeyi üstlenen firmalara proje kapsamında inşaata yönelik olarak yapılan mal ve hizmet teslimleri, katma değer vergisinden hariç tutulacak.

  Bu kapsamda yapılan mal ve hizmet teslimleri nedeniyle yüklenilen vergiler, vergiye tabi işlemler üzerinden hesaplanan vergiden indirilecek. İndirim yoluyla telafi edilemeyen vergiler de istisna kapsamında işlem yapan mükellefin talebi üzerine iade edilecek.

  Maliye Bakanlığı, istisna kapsamına girecek teslim ve hizmetleri tanımlamaya, istisnaya ilişkin usul ve esasları belirlemeye yetkili olacak.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Mar 2012
Yükleniyor...