Kavitasyon nedir; Nasıl Yapılır; Etkili midir?

'Kişisel Bakım' forumunda Lostlowe tarafından 27 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. kavitasyon nedir,
  kavıtasyon,
  kavitasyon nasıl uygulanır,
  kavıtasyon etkileri

  Son günlerde tüm bayanların ağzında Kavitasyon lafı dolaşıyor. Peki, nedir bu Kavitasyon? Nasıl yapılır? Gerçekten etkili midir?  Kim istemez ki böyle bir vücuda sahip olmak ; tek görünüş bakımından da değil sağlık açısından da önemlidir zayıf olmak..


  Son zamanlarda bayanların gözde incelme yöntemi olan kavitasyon ile her yerde karşılaşır olduk. Güzellik merkezleri çeşitli kampanyalarla bu yöntemi yaymaya çalışırken, alışveriş siteleri , şehir fırsatları da bize kavitasyonu büyük indirimlerle fırsat olarak sunuyor…


  Peki, nedir bu kavitasyon?  Kavitasyon zayıflama, ultrasonik bölgesel zayıflama sistemidir. Kavitasyon yöntemi aslında böbrek taşlarını ses dalgalarıyla kırmak için geliştirilen sistemden esinlenerek üretildi. Bu yöntemde hedef, taş yerine yağ dokuları. Yağ dokuya hedeflenen, odaklı ses enerjisi bu bölgedeki küçük bir alanda güçlü bir titreşim oluşturuyor. Oluşan enerji dalgası yağ hücre zarlarını parçalıyor. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri vücudun savunma hücrelerince karaciğer ve idrar yolu ile atılıyor.

  Tabi bunlarla birlikte yediklerinize de dikkat edersiniz sonucunda daha etkili bir zayıflama olacağı yönünde uzmanlar uyarıyor.
  Yüksek tansiyon ve koroner kalp hastalığı, diyabet, kan koagülasyon disfonksiyon rahatsızlıklar, amaçlanan uygulama bölgesinde yara veya dermatit bulunması halinde, amaçlanan uygulama bölgesinde metal protez bulunması halinde hamilelerde, akut veya kronik hastalıklar veya ciddi patolojik değişiklikler yaşamış kişilerde bu uygulama kullanılmıyor.  Maliyeti yönünden açıklama yapamıyorum çünkü kampanyalar ve uygulama şekilleri farklılık gösteriyor. Bazı yerler seansı ikiye yada üçe bölerek daha kısa tutup daha az para alıyor. İyice araştırıp, seans sürelerini öğrenip gitmekte fayda var… İncelme miktarı ve seans adedi bu sebeplerle değişiyor ama genel olarak seans başı 1 cm. incelme hedefleniyor ve 6 – 10 seans yapılıyor.
   
Yükleniyor...