Kefirle cildiniz gençleşsin!

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Violet tarafından 13 Şub 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kefirle cildiniz gençleşsin!,

  [​IMG]


  Doğadaki şifalı bitkiler yalnızca hastalıkları gidermekle kalmıyor aynı zamanda cilt sağlığımız içinde bir çok çözüm sunuyor. Kefirle yapacağınız basit bir karışımla cildinizi yaşlılığın etkilerine karşı koruyabilirsiniz.


  Kefir fermente bir süt içeceğidir. Koyu ayrana veya sulu yoğurda benzeyen hafif ekşimsi aroması ile ekşimsi bir süt ürünü. Ayran ve süt karışımı bir tadı olan kefirin mucizevi sırları ise her geçen gün ortaya çıkıyor.

  Mucizevi sırlar içeren bu içecek gençlik iksiriniz olabilir. Yaşlanmayı geciktirdiği gibi sakinleştirici etkisi ile sizi stresten ve sinirden uzaklaştırıyor. Hücreleri yeniliyor, kandolaşımınızı sağlıyor,yüksek tansiyona iyi geliyor. Üstelik hiç bir yan etkisi yok.

  Kefirde oluşan Asetik asit, H2O2 gibi antibakteriyel maddeler ve doğal antibiotikler ; E.coli ( Tüberküloz – Verem ), Salmonella ( Malta Humması ) gibi patojen bakterilere karşı koruyucu kalkan etkisi yapmaktadır.Kefirdeki fosfor, hücre gelişimi ve enerji ihtiyacının karşılanması için karbonhidratların, yağların ve proteinlerin kullanımında kolaylık sağlıyor. Bağırsak hareketlerini hızlandıran bu besin, mide ve bağırsak salgılarını arttırıp hazmı kolaylaştırıyor. Mikrobik enfeksiyonlara karşı vücudun direncini arttırıyor. Kemik erimesini önlüyor, bronşit ve astım nöbetlerini azaltıyor

  Hücreleri yenilemesinden dolayı yaşlanmanızı da geciktiren bu olağanüstü içecek ile uzun yıllar genç görüneceksiniz. Tabiki düzenli tüketmek şartıyla.

  Özellikle genç kalma konusunda alternatif çareler arayan kadınlar için vazgeçilmez br içecek olabilir. Üstelik fiyatıda oldukça ucuz. İçiminden hoşlanmazsanız eczanelerde kapsül halinde satılanları deneyin. Ancak ben doğal olarak içilerek tüketilmesini öneririm.

  Daha ne gibi faydaları var diye merak ediyorsanız, hemen sayalım. Tok tutucu özelliği nedeniyle diyet yapanlar için birebir .

  Damar sertliğini ve kas kasılmalarını engelliyor, sinir sisteminizi güçlendiriyor, kanı temizliyor, karaciğer rahatsızlıklrını gideriyor. Daha ne olsun. Sizi hastalıklara karşı kalkan oluşturup koruyor. Hadi ne duruyorsunuz, bir markete uğrayın ve bu doğal gençlik iksirini kullanmaya başlayın. Dilerseniz kendiniz evde yapabilirsiniz. Nasıl yapılır diyorsanız,

  1 veya 2 çorba kaşığı Kefir mayası .
  3- 4 tane cam kapaklı kavanoz .
  Naylon veya paslanmaz çelik süzgeç strainer ve tahta kaşık.
  Kefiri koymak için geniş ağızlı bir kap
  2 litre taze süt

  Kefir tanelerini temiz cam kavanoza koyun. Oda sıcaklığında taze süt ekleyin ve 24 saat bekleyin, veya süt koyulaşıncaya kadar bekleyin. Kavanozu süzgeçe dökün ve kefir tanelerini süzün Kefiriniz içmeye hazır. İsterseniz buzdolabında uzun süre saklayabilirsiniz. Kapalı hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında 1 gün dayanabilir.

  -------------------------------
   
Yükleniyor...