Kemal Kılıçdaroğlu 4. kez kurmaylarını yeniliyor

'Haberler' forumunda Sitem tarafından 12 Ağu 2011 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Chp Kimler Gidecek ,Kimler Gelecek..?
  12 Ağustos Chp den Kimler Gidecek..?
  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetiminde büyük operasyona hazırlanıyor. Kılıçdaroğlu’nun 17 kişilik MYK’daki 10 ismi değiştirmesi bekleniyor. Sayının 12’ye de çıkabileceği, MYK’da kalacak bazı isimlerin de görevlerinin değiştirilebilieceği belirtiliyor. Muhaliflerin hedefindeki bir numaralı isim olan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in görevinde kalması beklenirken, kulislerde “Kılıçdaroğlu, Gürsel Tekin ile en azından tüzük kurultayına kadar devam edecek” yorumları yapılıyor.

  Çarşambaya yeni MYK

  Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu seçim sonrasına bıraktığı MYK revizyonunu hafta başında gerçekleştirecek. Çarşamba günü MYK toplantısı da yeni üyelerle yapılacak. 2010 Mayıs’ında Genel Başkan seçilen Kılıçdaroğlu, 4. ekibini kurmuş olacak.

  Kılıçdaroğlu yeni ekibini belirlerken, milletvekili olmayan Parti Meclis’i üyelerine ağırlık verdi. Milletvekillerinden de Meclis’te daha etkin çalışma isteyeceği ifade edildi. Kulislere sızan bilgilere göre, mevcut MYK’da yerini korumasına kesin gözüyle bakılan isimler şöyle: Gürsel Tekin, Faik Öztrak, Sencer Ayata, Erdoğan Toprak, Gülsün Bilgehan.

  Kulislerde MYK üyeliğini kaybetme olasılığı yüksek görülen isimler de şöyle sıralanıyor:

  Sezgin Tanrıkulu, Engin Altay, Hurşit Güneş, umut Oran, Süheyl Batum, Sena Kaleli, İzzet Çetin, Alaattin Yüksel.

  Ayrıca Kılıçdaroğlu’nun Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil’i değiştirmeyi planladığı yerine de Nihad Matkap’ın Genel Sekreterlik görevini üstleneceği öğrenildi.

  CHP kulislerine göre MYK’ya girmesine kesin gözüyle bakılan isimler de şöyle:
  Ercan Karakaş, Nihad Matkap, Ferit Mevlüt Aslanoğlu, Bülent Kuşoğlu, Perihan Sarı, Levent Eyipişiren, Gülseren Onanç.  Vatan
   
Yükleniyor...