Kepçe kulaklar için estetik

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 12 Mar 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kepçe Kulak Estetiği
  Kepçe Kulaklar Nasıl Düzelir
  Kepçe Kulak Ameliyatı


  Kulak yapısı estetikle istenilen şekilde değiştirilebilir..

  [​IMG]
  Kepçe Kulaklar İçin Estetik

  Halk arasında kepçe kulak denildiğinde genelde olması gerekenden daha büyük kulaklar akla gelir.Fakat kepçe kulakların herhangi bir boyut farkı bulunmuyor.
  Kıkırdak yapısı farklı olan kulakların kafa ile arasındaki açının standartlardan daha fazla olması kepçe kulak sorununa neden oluyor. Özellikle kişiye arka taraftan bakıldığında kendisini belli eden bu durum neyse ki basit estetik müdahaleler sayesinde çözümlenebiliyor.

  Kepçe kulak ameliyatının temel amacı kulak ile kafa arasındaki açıyı güçlü dikişlerle azaltıp görüntüyü normale döndürmekten ibaret. Operasyon sırasında kulağın arkası biraz kesiliyor ancak işlemler bittiğinde kesik kesinlikle göze çarpmayacak şekilde kapatılıyor. Ameliyattan sonra dikişlerin alınmasına gerek olmaması da işin ne kadar kolay olduğunun göstergesi. İyileşme süresi için de bir haftalık bir dinlenme döneminin yeterli geleceği söyleniyor.

  Doktorlar kepçe kulak estetiğinin en küçük yaşta yapılabilen estetik ameliyat olduğunu söylüyor ve ameliyatın özellikle ilkokul çağındaki bazı çocukların psikolojik olarak etkilenmemesi için yapıldığının altını çiziyor. Yaklaşık 1.5 saat içerisinde tamamlanan operasyon sonrasında ilk gün taburcu olunabiliyor.
  Alıntı
   
Yükleniyor...