Keşanlı Ali Destanı Dizisi 2011

'Medya Bölümü' forumunda Sitem tarafından 19 Eyl 2011 tarihinde açılan konu

 1. Keşanlı Ali Destanı Dizisi ne zaman
  Keşanlı Ali Destanı Dizisi hangi kanalda
  Keşanlı Ali Destanı Dizisi konusu
  Keşanlı Ali Destanı Dizisi oyuncuları

  Keşanlı Ali Destanı Dizisi

  Haldun Taner'in ünlü müzikali 'Keşanlı Ali Destanı'nın dizi versiyonu için hazırlıklar sürüyor. Çağan Irmak'ın yöneteceği, Keşanlı Ali rolü için Nejat İşler'le prensipte anlaşıldı.Başrol kadın oyuncusu Zilha karakteri için ise arayış sürüyor. Rolün Özgü Namal'a teklif edildiği ancak 2 yıl Adana'da 'Hanımın Çiftliği'ni çeken Namal'ın rolü kabul etmediği belirtildi. Rol için adı geçen isimlerden birinin de Bergüzar Korel olduğu konuşuluyor.

  Dizi Kanal d de yayınlanacak..

  Keşanlı Ali Destanı Konusu

  Sineklidağ, büyük bir kentin eteklerinde yer alan, gecekondulardan oluşmuş, ezilen, yoksul insanların yaşadığı bir varoştur. Keşanlı Ali, Çamur İhsan’ı öldürmekten hapse düşmüştür ve hapisten bir kahraman olarak çıkagelir. Ali’nin iki dramı vardır: Birincisi, suçsuzdur; ikincisi, aşık olduğu Zilha, Çamur İhsan'ın yeğenidir ve ona düşmanca davranmaktadır. Muhtar seçilen Ali, Sineklidağ’da yeni bir düzen oluşturur ama yüreğiyle beyni arasında ciddi çatışma yaşamaktadır. Şef olarak toplumuna, insan olarak duyduğu aşka sorumludur.

  Ali ‘Destan’ı kullanmaya karar vermiştir. Çünkü “Bu toplumda sessiz, sakin, efendi olursan her zaman dayak yer, ezilirsin. Ama terbiyesiz, güçlü, zalim, ne dediğini bilmeyen biri olursan, o zaman saygı görürsün”. Ali, hapiste bunu öğrenmiş ve yeni bir Ali’yi fark etmiştir.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 19 Eyl 2011
Yükleniyor...