Kil'den Gelen Güzellik

'Kişisel Bakım' forumunda EyLüL tarafından 13 Kas 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kil'den gelen güzellik Sırrı
  Evlere kilden gelen güzellik
  Güzelliğin doğal sırrı kil

  Kilden gelen güzellik
  Televizyonlarda çıkan reklamlarda gördünüz Kilin cilt güzelliği için çok faydalı olduğunu fark eden pek çok firma bunları ambalajlayarak kadınların kullanımına sundu.Asırlar öncesinden gelen sağlık ve güzellik iksiri kil,siyah noktalar,benekler,akneler ve sebore gibi dermotolojik hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır.Unutulmamalıdırki kil sadece akne ve sivilce tedavisinde kullanılmamaktadır.aynı zamanda göğüs çatlakları ve karındaki doğum çatlaklarının giderilmesine çok yardımcı olmaktadır.Siz de kilden gelen güzellikten faydalanmak istiyor ve kesenizi düşünüyorsanız herkesin evde kendi kendine hazırlayabileceği tarifle kendi cilt bakımınızı evde yapabilirsiniz.

  Gerekli Malzemeler
  Gülsuyu, Kil
  Hazırlanışı ve Kuallanım Şekli Bir miktar kilin içine, yeteri kadar gül suyu ekleyin ve maske kıvamında bir macun hazırlayın. Cildinize sürerek(göz çevresi hariç), 1 saat bekletin. Cildinizden ovalayarak çıkarın.1 hafta uygulayın.
  Hassas ciltler yüz bölgesine kullanmasınlar.

  Bilimsel araştırmalara göre kil
  Doğanın insanlara sunduğu bu mucizevi madde günümüzde estetik tıbbın ve modern kozmetiğin dikkatini çekti. Birçok üniversitede Kil üzerine araştırmalar yapıldı. Ve Gelişen teknolojiyle birlikte yapılan çalışmalarda her geçen gün Kilin yeni bir özelliği keşfedildi. İspanyadaki Sevilla Üniversitesi, İtalyadaki Ancona Üniversitesinde yapılan incelemelerde, Kilin ciltteki iltihabı önlediği, cildi bakterilerden arındırdığı, deriyi dış ajanlardan koruduğu ve cildin sağlıklı bir şekilde yeniden yapılanmasına katkı sağladığı tespit edildi.
  [​IMG]
  Kilin faydaları Neler
  • Deride bakteri gelişimini engeller.
  • Cildi ölü hücrelerden arındırır.
  • Dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar.
  • Cilt lekelerini ve kızarıklıkları giderir
  • Cildi temizler-sivilceleri kurutur.
  • Gözeneklerde biriken yağı ve kiri arındırır.
  • Yağ molekülü sebum üretimini azaltarak, cilde ışıltı kazandırır.
  • Emme özelliğiyle toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlar.
  • İçinde barındırdığı silis, demir, magnezyum, potasyum ve sodyum gibi madensel tuzlar sayesinde, cildi besler, temizler ve canlılık kazandırır.
  [​IMG]
   
Yükleniyor...