Kılıçdaroğlu Adaylığını Açıkladı

'Haberler' forumunda KaRL_ tarafından 17 May 2010 tarihinde açılan konu


 1. 16 Mayıs 2010

  Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Grup Başkanvekilliğinden istifa ederek, 22-23 Mayıs 2010 tarihlerinde gerçekleştirilecek olağan genel kurultayda, CHP Genel Başkanlığına aday olacağını bildirdi.

  [​IMG]

  Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, kurultay sürecinde 90 yıllık köklü bir geçmişi olan CHP'nin adaysız, eli kolu bağlı olmasının düşünülemeyeceğini söyledi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, ''Seçmeni ve örgütüyle partimizin genel kamuoyunun gösterdiği büyük ilgi ve destekten güç alarak, 22 Mayıs 2010 tarihinde gerçekleşecek olan 33. Olağan Kurultay'da Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına aday olacağımı kamuoyuna duyurmayı önemli bir görev sayıyorum. Onurla ve gururla sürdürmekte olduğum CHP Grup Başkanvekilliği görevinden de istifa ediyorum.''

  CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, ''CHP örgütünün, parti yöneticilerimizin, milletvekili arkadaşlarımın bu kararımı bir parti sorumluluğu ve partili bilinci şeklinde değerlendireceklerini düşünüyorum. Tüm CHP ailesini güçlükleri birlikte göğüslemeye ve aşmaya davet ediyorum'' dedi.

  Kemal Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal ile her zaman görüşeceğini ifade ederek, ''Bizim partimizin önemli bir lideridir. Dolayısıyla bir kırgınlık, küskünlük diye bir şey söz konusu değil'' diye konuştu.

  Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Deniz Baykal'ın 10 Mayıs 2010 tarihinde CHP Genel Başkanlığından istifa etmesinden bu yana bir haftalık bir süre geçtiğini, kurultaya doğru geri sayımın başladığını anımsattı.

  Ülke gündeminin olağanüstü yoğun olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, ''Yaşanan sıkıntıların yurttaşları bunalttığı bir dönemde CHP'nin, kurultay sürecinde adaysız olmasının düşünülemeyeceğini'' dile getirdi.
   

 2. Cevap: Kılıçdaroğlu Adaylığını Açıkladı

  Hiç sevmediğim 2 siyasetci varsa biri Baykal digeride Kılıçdaroğlu olmaz bu CHP..:f20:
   
Yükleniyor...