kilo almanın yolları nedir

'Sorun Cevaplayalım' forumunda EyLüL tarafından 10 Kas 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kilo almak istiyorum diyenler için kilo almanın yolları çok çeşitlidir. Nasıl kilo alınır, kilo aldırıcı bitkiler nelerdir kilo almak için ne yapmalıyım biçiminde kilo almanın yolları ve kilo alma yöntemleri nelerdir.

  Şayet bünyeniz doğal olarak zayıfsa ve sağlıklı bir yaşam sürmek için kilo almanız gerekiyorsa, sizlere gerçekten oldukça faydalı olacak kilo alma ipuçları.Hatta o derece önemlidir ki çoğu zaman kilo alma egzersizlerinden daha faydalı ve sonuç alıcı olabilmektedir.

  Kilo almak için Daha Fazla kalori tüketin

  İster kaslı ister yağlı bir vücuda sahip olun, kilo almanın en etkili yolu tükettiğinizden daha fazla enerjili yiyeceklerle beslenmenizdir. bu zaten insan anatomisinin temel bir kuralıdır. Kabul etmek gerekirse bazılarımızın diğer insanlara nazaran daha hızlı bir metabolizması bulunmaktadır.

  Kilo almanın en basit özeti, yüksek kalorili yiyecekler ile beslenmektir. Eğer az bir yemek ile doyan bir bünyeye sahipseniz elbette kilo almanız oldukça güç olacaktır. Sakın ola ki kilo alamıyorum diye paniğe kapılmayın. Bu işin birçok çaresi var!

  Günlük kaç kalori almalıyız
  Bu sorunun cevabı her kişi için farklı olacaktır. Kimi zaman kilo alma olayı, yaş ve cinsiyet ile alakalı bir durumdur. Bunun yanında hareketli veya hareketsiz bir yaşam sürmektedir.

  Ayrıca yediğiniz besinleri kalorilerini hesaplama konusunda kalori cetvelleri de her yerde bulunabilen başvuru kaynaklarıdır. Bazı diyet formüllerinde ihtiyaç olan besin ve yiyeceklerin de ayrıntılı kalori hesaplamaları verilmektedir. Ayrıca marketten aldığınız yiyeceklerin kalorilerini okumayı alışkanlık haline getiriniz. Gerek kilo almak için, gerekse zayıflamak için olsun, yediğiniz besinlerin kalori değerlerini bilmek oldukça faydalıdır.
   
  Moderatör tarafından düzenlendi: 10 Mar 2015
Yükleniyor...