Kış Aylarında Evlerde Sıcaklık Ne Olmalıdır?

'Bunları biliyormusunuz' forumunda By RiZeLi tarafından 26 Haz 2010 tarihinde açılan konu

 1. Kış Aylarında Evlerde Sıcaklık Ne Olmalıdır?
  Kış Aylarında Evlerde Sıcaklık
  Kış Ayları Ve Sıcaklık  Bir Kişi, grip aşısının düzenli olarak her yıl yaptırılmasını önerdiklerini belirterek, “Gripten korunmak için 6 ayın üzerindeki herkese grip aşısı yapılmalı dedi. O Kişi, Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsat almış tüm grip aşılarının içerikleri aynı olduğu için kullanılabileceğini ifade ederek, aşıların tüm eczanelerde rahatlıkla bulunabileceğini söyledi.

  Kişi, ideal oda sıcaklığının 22 derece olduğunu belirterek, “Havaların soğumasıyla birlikte gereğinden fazla kalın giysiler giydirilmesi, vücut ısısının yükselmesine bağlı sağlık problemlerine yol açabilir dedi.

  Terin, kişinin üstünde kurumasının özellikle üşütme ve cilt hastalıklarına neden olabileceği uyarısında bulunan şahıs, terli giysilerle oturulmaması gerektiğini kaydetti.

  Kişi, soğuk hava ile birlikte ortamda azalan nem miktarının artırmak için bilinçsizce buhar makinesi kullanılmamasını da önererek, “Buhar makinesinin kullanması mutlaka doktor tarafından önerilmeli. Çünkü nemli hava, mikropların üremesine ve mantar oluşumuna ortam hazırlıyor. Ortamda herhangi bir nedenle bağışıklığı zayıflamış birinin olması durumunda, tedavisi çok zor mantar enfeksiyonlarının görülmesine neden olabiliyor uyarısında bulundu.
   
Yükleniyor...